1397/4/6 | 10:54 | 127 | 0

در نشست معاونان فنی و عمرانی مناطق 22 گانه تهران مطرح شد

لزوم به مشارکت طلبیدن شهروندان در فرآیند تعریف و پیدایش طرح های عمرانی

لزوم به مشارکت طلبیدن شهروندان در فرآیند تعریف و پیدایش طرح های عمرانیمدیرکل اداره هماهنگی فنی و عمرانی مناطق و سازمان های شهرداری تهران، خواستار به مشارکت طلبیدن شهروندان در فرآیند تعریف و پیدایش طرح های عمرانی شد. 

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس "صفا صبوری دیلمی" که در نشست دوره ای معاونان فنی و عمرانی مناطق 22گانه سخن می گفت، با اشاره به این نکته مهم که طرح های عمرانی نباید در اتاق های دربسته و بدون ارتباط موثر با بهره برداران و اخذ نقطه نظرات شهروندان تعریف و طراحی شوند، افزود: مشخصات طرح های عمرانی باید به سمع و نظر شهروندان رسیده و ضمن انطباق با نیازها و خواسته های منطقی و قابل اجرای آنان تدقیق شود.  

وی همچنین انتقال تجارب و درس آموخته های فنی میان معاونت های فنی و عمرانی مناطق و نیز نهادهای تابعه معاونت فنی و عمرانی را ضرورتی اساسی دانست و با تاکید بر اینکه دانش و فناوری های نوین نباید به صورت لکه ای توسعه یابند، افزود: پروژه مقاوم سازی و تغییر وضعیت پل کریمخان که توسط شرکت یادمان سازه اجرا شد و این پل قدیمی را از شرایطی موقت و ناایمن به وضعیتی دائمی و مقاوم بر اساس آیین نامه های سال 2018 ارتقا بخشیده است و یا پروژه احداث پل دسترسی از بزرگراه امام علی(ع) به سمت غرب بلوار ارتش که به عنوان طولانی ترین پل این تقاطع، با شیب و قوس خاصی احداث شده است، می توانند در صورت ارائه در کارگاه های مدیریت دانش، نکته های فنی آموزنده ای برای کارشناسان و معاونان فنی و عمرانی مناطق در بر داشته باشند.

مدیرکل اداره هماهنگی فنی و عمرانی مناطق و سازمان ها، در بخش دیگری از سخنان خود بر امکان استفاده مجدد از تراشه های آسفالت مصرفی در پروژه های مرمت روکش معابر تاکید کرد.

وی با بیان آنکه تراشه آسفالت به دلیل برخورداری از قیر و مصالح سنگی، کالایی ارزشمند و قابل بازیافت به شمار می آید، از معاونان فنی و عمرانی مناطق 22 گانه خواست از این پس تراشه های حاصل از تراش روکش معابر را دپو و نگهداری کنند.

مهندس صبوری با تاکید بر رویکرد اقتصاد مقاومتی در فعالیت های مدیریت شهری، یادآور شد: تراشه آسفالت مصرفی در پروژه های روسازی معابر، چه وارد چرخه بازیافت شود و چه در قالب مزایده به فروش برسد، اقدامی مقرون به صرفه و اقتصادی است.

rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: معاونت فنی عمرانی

اخبار مرتبط:
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print