1397/4/5 | 10:09 | 145 | 0

توصیه های عمرانی به شهرداری مناطق 22گانه

توصیه های عمرانی به شهرداری مناطق 22گانهمعاون فنی و عمرانی شهرداری تهران بر اهمیت انجام مطالعات اجتماعی، زیست محیطی و اقتصادی پیش از اجرای پروژه های جدید عمرانی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس ایرج معزی که در نشست دوره ای معاونان فنی و عمرانی مناطق 22گانه سخن می گفت، با بیان آنکه تعریف پروژه های ضروری در کنار تلاش برای تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد، آماده سازی مطالعات لازم در قالب پیوست های اجتماعی، زیست محیطی و اقتصادی را پیش شرط اصلی پیدایش طرح های آتی دانست و یادآور شد: محدودیت منابع مالی ایجاب می کند علاوه بر ملاحظات مرسوم در دوره طراحی و اجرا، تمهیدات مورد نیاز برای نگهداری از پروژه طی دوره بهره برداری نیز به دقت پیش بینی شود.

وی با ضروری دانستن توسعه فناوری های نوین در فعالیت های عمرانی شهر تهران، خواستار به اشتراک گذاشتن تجربیات فنی میان معاونت های فنی و عمرانی مناطق 22گانه شد و با اشاره به ظرفیت علمی معاونان فنی و عمرانی مناطق، از آنان خواست در بحث ارتقاء فناوری های اجرایی جدید بیش از گذشته مشارکت کنند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، صرفه جویی و تلاش برای کاهش هزینه های اجرایی را به عنوان یکی از توصیه های مهم خود به معاونان فنی و عمرانی مناطق 22گانه مطرح و اضافه کرد: عملکرد عمرانی مدیریت شهری به دقت توسط شهروندان رصد می شود و از این رو پرهیز از دوباره کاری و جلوگیری از هدررفتن منابع، از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی بهره گیری از مشارکت بخش خصوصی در ساخت و سازهای عمرانی و ارتقای جایگاه مهندسی ارزش در مطالعات مربوط به طرح های عمرانی را از دیگر موارد مورد انتظار خود از معاونان فنی و عمرانی مناطق دانست و یادآور شد: مشخصات پروژه های عمرانی به ویژه آن دسته از طرح هایی که بازده اقتصادی مناسبی دارند، باید با فعالان بخش خصوصی در میان گذاشته شود تا به این ترتیب باب جدیدی در فعالیت های عمرانی پایتخت باز شود.

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، لزوم حفظ سلامت و شفافیت در کلیه فرآیندهای اجرایی به ویژه فرآیند ارجاع کار به پیمانکاران، از مهمترین دغدغه های مدیریت شهری است و تحقق این مهم، نیازمند دقت نظر و هم افزایی تمام دستگاه های اجرایی و نظارتی است.


rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: معاونت فنی عمرانی

اخبار مرتبط:
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print