1397/2/24 | 13:19 | 347 | 0

بهره برداری آزمایشی از فاز نخست تونل آرش- اسفندیار

بهره برداری آزمایشی از فاز نخست تونل آرش- اسفندیارفاز نخست تونل ارتباطی خیابان آرش به بلوار اسفندیار و بزرگراه آیت ا... هاشمی رفسنجانی به صورت آزمایشی و جهت تردد خودروها گشوده شد.

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس احسان نوش آبادی مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران با بیان آنکه هفتمین پروژه تونلی پایتخت با احداث یک تونل دو طبقه، خیابان آرش را از زیر بزرگراه مدرس به بلوار اسفندیار متصل ساخته است، افزود: طی روزهای اخیر، فاز نخست این پروژه که شامل طبقه دوم همین تونل است به همراه رمپ راستگرد خیابان آرش شرقی به بزرگراه مدرس، مورد بهره برداری آزمایشی قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه راه اندازی نخستین تونل ترافیکی دو طبقه شهری در کشور، برگ زرین دیگری به کارنامه افتخارات مدیریت شهری پایتخت افزوده است، عملکرد طبقه دوم تونل آرش- اسفندیار را شامل برقراری ارتباط 2 بخش غربی و شرقی خیابان آرش در مسیر غرب به شرق ذکر و اضافه کرد: طول این تونل 54 متر، طول رمپ مربوط به خیابان آرش غربی 275 متر و طول رمپ احداث شده در خیابان آرش شرقی 305 متر است. سطح مقطع این معبر زیرزمینی 140 متر مربع بوده و عرض آن به 12 متر می رسد. ضمنا تمام بخش های اصلی و فرعی تونل مذکور همانند تونل‌های رسالت، نیایش، امیرکبیر و شهدای غزه به صورت آب بند کامل احداث شده و به شیوه هوشمند مدیریت خواهد شد.

مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران با یادآوری این نکته که دسترسی بین خیابان های آرش غربی و آرش شرقی در گذشته مستلزم ورود به مسیر شمال به جنوب بزرگراه مدرس، سپس مسیر غرب به شرق بزرگراه شهید حقانی و پس از آن مسیر جنوب به شمال بزرگراه مدرس بود، خاطرنشان ساخت: این حلقه ارتباطی معیوب نتیجه ای جز پیچیده تر شدن وضعیت ترافیک، افزایش آلودگی هوا و البته هدررفتن سوخت و وقت شهروندان نداشت. با بهره مندی از طبقه دوم تونل آرش-اسفندیار که از زیر بزرگراه مدرس عبور کرده است، بدون آنکه در زمان اجرا کمترین تداخلی با ترافیک این بزرگراه داشته باشد، خیابان آرش غربی به خیابان آرش شرقی متصل شده است.

rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: معاونت فنی عمرانی سازمان مهندسی

اخبار مرتبط:
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print