05/22/2018 - سه شنبه 1 خرداد 1397

ورود اعضا

بازگشایی مسیر شرق به غرب پل کریمخان از هفته آینده(1397/1/15)

مدیر گروه تعمیر و مقاوم‌سازی پل‌های شهر تهران، از اتمام عملیات بتن ریزی عرشه در مسیر شرق به غرب پل کریمخان خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس مهدی پورشاسب با بیان آنکه فعالیت های باقی مانده به منظور بهره برداری از مسیر شرق به غرب پل کریمخان شامل اجرای ایزولاسیون و روکش آسفالت است، یادآور شد اقدامات فوق متعاقب سپری شدن دوره گیرش نهایی بتن، از اواخر هفته جاری در دستور کار قرار می گیرد تا عرشه شمالی پل کریمخان، هفته آینده به صورت آسفالت شده تحویل شهروندان شود.

به گفته مدیر گروه تعمیر و مقاوم سازی پل های شهر تهران، تراش کامل روکش اپوکسی عرشه، خاکبرداری پشت کوله ها، نصب صفحه های متصل کننده درزهای طولی و عرضی، برچیدن هندریل های قدیمی و نصب هندریل های استاندارد  با استحکام و ارتفاع مناسب، اتصال عرشه های شمالی و جنوبی، نصب برش گیرهای فلزی و آرماتوربندی و بتن ریزی عرشه بخشی از اقداماتی است که از شامگاه بیست و نهم اسفندماه سال گذشته به صورت 24 ساعته و در قالب 3 شیفت کاری انجام شده است تا عملیات تغییر وضعیت عرشه شمالی پل کریمخان در کوتاه ترین زمان ممکن به سرانجام برسد.

گفتنی است پل کریمخان یکی از 7 پل سواره رو فلزی شهر تهران به شمار می آید که به دلیل مشکلاتی همچون فرسودگی زودرس روکش، از کار افتادگی نئوپرن‌ها، عدم ظرفیت مناسب در مقابل بارهای جانبی ناشی از زلزله و فرسایش درزهای طولی و عرضی، در حال تبدیل وضعیت به یک پل کامپوزیت بتنی است. مراحل کلی این پروژه شامل حفظ پایه‌ها و شاه‌تیرهای فلزی و احداث یک دال بتنی با ضخامتی حدود 10 سانتیمتر روی عرشه فلزی می باشد. پیش بینی می شود عملیات تغییر وضعیت عرشه جنوبی پل کریمخان اواخر خردادماه امسال و همزمان با فصل تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی در دستور کار قرار گیرد.

اخبار مرتبط :تعداد بازدید: 124


print

rating