1396/12/2 | 09:51 | 514 | 0

آغاز مسابقه طراحی پل اتصال دریاچه شهدای خلیج فارس به اراضی پارک جنگلی چیتگر

آغاز مسابقه طراحی پل اتصال دریاچه شهدای خلیج فارس به اراضی پارک جنگلی چیتگرتلاش برای برگزاری مسابقه طراحی اتصال پهنه جنوبی دریاچه شهدای خلیج فارس به اراضی پارک جنگلی چیتگر، با دعوت از گروه های داوطلب شرکت کننده آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس بهنام اتابکی سرپرست سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران ضمن اعلام خبر فوق افزود: متعاقب تصمیم دکتر حناچی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران مبنی بر انتخاب طرح برتر معماری در رابطه با پل اتصال پهنه جنوبی دریاچه شهدای خلیج فارس به اراضی پارک جنگلی چیتگر از طریق برگزاری مسابقه، گروه های داوطلب شرکت در این رقابت ضمن حضور در یک نشست توجیهی، با ضوابط و الزامات موردنظر کارفرما آشنا شدند. 

مهندس اتابکی لزوم پویاسازی بافت شمالی بوستان چیتگر و افزایش فضاهای تردد پیاده و دوچرخه را از جمله مهمترین ضرورت های پروژه ایجاد سازه اتصال پهنه جنوبی دریاچه 140 هکتاری غرب پایتخت به بوستان جنگلی چیتگر دانست و با اشاره به تجربه مدیریت شهری در انتخاب طرح معماری پل طبیعت از طریق برگزاری مسابقه، یادآور شد: طراحی فضاهای شاخص شهری از این طریق، نه تنها سبب خلق ایده ها و تفکرات جدید در عرصه معماری و شهرسازی می شود بلکه مولد نمادهای ارزنده و ماندگار شهری است.

وی در ادامه گفت: حفظ هویت طبیعی محدوده طرح، تقویت جنبه های گردشگری در پهنه جنوبی دریاچه، افزایش تعاملات اجتماعی و در نهایت ایجاد نوعی دسترسی جذاب و هدفمند از الزاماتی است که باید در طراحی سازه دسترسی جنوب دریاچه شهدای خلیج فارس مورد توجه قرار گیرد. در نهایت سازه مد نظر در جنوب دریاچه شهدای خلیج فارس که قرار است تاج سد این دریاچه (گذر موج) را از روی عرض بزرگراه شهید حکیم به خیابان اقاقیا در بوستان جنگلی چیتگر متصل کند، عملکردی همانند پل طبیعت خواهد داشت و به این ترتیب سبب رونق بیشتر گردشگری شهری در پهنه غربی شهر تهران خواهد شد.

سرپرست سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران با تاکید بر اینکه فرآیند مسابقه طراحی پل اتصال پهنه جنوبی دریاچه شهدای خلیج فارس به بوستان جنگلی چیتگر به صورت محدود و با حضور 29 گروه از مشاوران توانمند کشور آغاز شده است، از ثبت این رویداد در دبیرخانه دائمی مسابقات معماری و شهرسازی خبر داد.


rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: معاونت فنی عمرانی سازمان مهندسی سازمان مشاور

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print