05/21/2018 - دوشنبه 31 ارديبهشت 1397

ورود اعضا

برگزاری نمایشگاه و گردهمایی مربوط به طراحی احیا مسیر گذر رودخانه دربند(1396/10/27)

گردهمایی پایانی مسابقه کارگاهی "طراحی احیا مسیر گذر رودخانه دربند" به همت دبیرخانه سلسله نشست ها و کارگاه های موضوعی آب های تهران و با همکاری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران..


و باغ موزه نگارستان، روز چهارشنبه چهارم بهمن ماه سال 1396 از ساعت 16 تا 19 در تالار دکتر محمود روح الامینی واقع در باغ موزه نگارستان برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، دبیرخانه آب های تهران که تلاش می کند ضمن بازتعریف رابطه آب و انسان در شهر و معماری امروز، شرایط تغییر رویه های موجود و احیای روش های ایرانی بهره برداری از منابع آب را فراهم کند، مسابقه کارگاهی "دربند؛ شمیران: آب/ رود- دره/ ما مردمان" را با محوریت زیست بوم و طراحی محیطی ترتیب داده است تا از این طریق به معیارهای طراحی های مرتبط با آبی که به شکل رودخانه روی زمین جاری است، دست یابد.

این مسابقه کارگاهی از سوم آبان ماه سال جاری با بازدید دسته جمعی گروه های شرکت کننده از خیابان دربند آغاز شد و پس از آن 34 گروه شرکت کننده، طرح های خود را در تاریخ بیست و پنجم آذرماه امسال تحویل دفتر مدیریت بافت و بناهای تاریخی شهر تهران دادند. جلسه داوری نیز در روز چهارشنبه بیست و نهم آذرماه با حضور مهندس فرهاد احمدی، دکتر احمد اخلاصی، دکتر علی غفاری، دکتر محمدمهدی محمودی و دکتر حمیده امکچی برگزار شد. مسابقه شامل طراحی تمام یا قسمتی از مسیر گذر رودخانه دربند از بالادست تا میدان مجسمه و امتداد خیابان دربند بوده و به میدان دربند و سردر ورودی مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد ختم می شود.

گفتنی است نمایشگاه طرح های شرکت کننده در این مسابقه، از روز دوشنبه دوم تا چهارشنبه چهارم بهمن ماه در گالری پروین اعتصامی واقع در باغ موزه نگارستان برپا خواهد بود. برگزاری نظرسنجی عمومی و شناسایی طرح منتخب مردم، اقدامی است که همزمان با برگزاری این نمایشگاه و با هدف بسط نگاه فرهنگی به مقوله آب در جامعه امروز ایران انجام می شود.


تعداد بازدید: 134


print

rating