1396/7/16 | 216 | 0

پروژه پل های تقاطع غیرهمسطح کاروانسراسنگی 1 و 2 برای شرکت در چهارمین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران معرفی شدند

پروژه احداث پل های تقاطع غیرهمسطح کاروانسراسنگی 1 و 2 از سوی معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران برای شرکت در چهارمین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران معرفی شدند.

پروژه پل های تقاطع غیرهمسطح کاروانسراسنگی 1 و 2 برای شرکت در چهارمین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران معرفی شدند

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، روز دهم آبان ماه سال 1396 مقارن با اول نوامبر سال 2017 میلادی که مراسم "روز جهانی شهرها" همزمان با سراسر جهان در تهران برگزار می شود، نتیجه رقابت پروژه های شرکت کننده در چهارمین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران مشخص خواهد شد. سازمان مهندسی و عمران شهر تهران که یکی از سازمان های زیرمجموعه معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران است، پروژه پل های تقاطع غیرهمسطح کاروانسراسنگی 1 و 2 را در این دوره شرکت داده است.

پروژه احداث تقاطع غیرهمسطح کاروانسراسنگی يك، شامل حدود 5 کیلومتر عمليات راهسازی و بیش از 2 کیلومتر عمليات پل سازی است و اجرای آن مقدمه‌ای برای بهره‌گیری و احیای روش پل‌های صندوقه‌ای پیش‌ساخته در احداث تقاطعات غیر‌همسطح به شمار می آید. حذف یک نقطه حادثه‌خیز ترافیکی در سه راه کاروانسراسنگی و روان‌سازی و ساماندهی ترافیکی در محل تقاطع بزرگراه فتح و بزرگراه شهید لشگری را باید از عملکردهای اصلی این پروژه برشمرد؛ محورهایی که به‌دلیل ارتباط با جاده‌های ترانزیتی غرب کشور، تردد بالای وسایل‌نقلیه سبک و سنگین و همچنین مجاورت با مراکز صنعتی، از اهمیت بسزایی برخوردار هستند.

از سوی دیگر تقاطع غیرهمسطح کاروانسرا سنگی2 در محل تقاطع آزادراه تهران -کرج با بزرگراه شهید همدانی(ادامه غربی بزرگراه شهید حکیم) نقش‌مهمی در تکمیل عملکردهای ترافیکی تقاطع‌غیر‌همسطح کاروانسرا سنگی 1 داشته است؛ در واقع وقتی بزرگراه شهید همدانی در بخش شمالی تقاطع غیرهمسطح کاروانسرا‌سنگی 1 به آزاد‌راه تهران -کرج می‌رسد، پل‌های اصلی و رمپ و لوپ‌های تقاطع غیرهمسطح کاروانسرا‌سنگی 2، این دو معبر بزرگراهی را به‌یکدیگر پیوند‌می‌دهند. طول عملیات راهسازی در این پروژه به 12 کیلومتر می رسد و پل های ساخته شده در آن نیز در مجموع 930 متر طول دارند.

گفتنی است پل های تقاطع غیرهمسطح کاروانسرا سنگی 1 و 2 در حالی به چهارمین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران معرفی می شوند که معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران به دلیل دریافت این جایزه در سال های 2014 (توسط پروژه‌های احداث تونل نیایش و بزرگراه طبقاتی صدر) و 2015 (توسط پروژه احداث دریاچه شهدای خلیج فارس) و همچنین تقدیر از  طرح احیای رودخانه‌های شهر تهران در سال 2016، یکی از پرافتخارترین نهادهای شرکت کننده در این مسابقات به شمار می آید. 
rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: معاونت برچسب ها: سازمان مهندسی

  نظرات

| print
اخبار مرتبط :