1396/2/13 | 10:07 | 326 | 0

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران:

تلفیق اقدامات سخت افزاری و نرم افزاری، توسعه متوازن شهر را تضمین خواهد کرد

تلفیق اقدامات سخت افزاری و نرم افزاری، توسعه متوازن شهر را تضمین خواهد کرداقدامات مدیریت شهری پایتخت طی 12 سال گذشته موید این واقعیت است که می توان با استمرار در پیگیری و شجاعت در تصمیم گیری، حتی در زمانی محدود نیز دست به اقداماتی بزرگ زد.

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس علیرضا جاوید که در آیین رونمایی از کتاب "تهران نگاری" سخن می گفت، ضمن اعلام مطلب فوق افزود: طی 12 سال اخیر حدود نیمی از زیرساخت های عمرانی و خدماتی که در طرح های توسعه شهری تهران مصوب شده، تحقق یافته است.

مهندس جاوید با بیان آنکه شهر تهران از نیم قرن تجربه توسعه بر مبنای برنامه‌های جامع توسعه شهری برخوردار است، تحقق 92 درصدی افق های عمرانی و خدماتی این اسناد را نتیجه 12 سال تلاش شبانه روزی مدیریت شهری پایتخت دانست و یادآور شد بیش از 40 درصد از این شاخص، طی دوره فوق تامین شده و مکمل قریب به  34 سال فعالیت مدیران پیشین شهر تهران از سال 1349(زمان تصویب اولین طرح جامع شهر تهران) بوده است.

وی با یادآوری این نکته که شهر تهران در سال 1384 فقط از 304 کیلومتر بزرگراه، 157 دستگاه تقاطع غیرهمسطح و 2 تجربه ناموفق در احداث تونل های شهری برخوردار بود، یادآور شد با رشد 90 درصدی طول بزرگراه ها، میزان این شریان های راهگشا در شهر تهران به 555 کیلومتر رسیده و تعداد تقاطع های غیرهمسطح با رشدی 120 درصدی به 350 دستگاه افزایش یافته است. همچنین تونل رسالت که پس از سپری شدن 10 سال از آغاز عملیات عمرانی در خدمت رسانی به شهروندان ناکام مانده بود، در همین دوره به بهره برداری رسید و تونل نیمه تمام امیرکبیر نیز تکمیل و تحویل شهروندان شد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، طول تونل های ترافیکی در حال بهره برداری پایتخت را 22 کیلومتر ذکر و خاطرنشان کرد 3 تونل ترافیکی جدید به طول کلی 15 کیلومتر در حال گذراندن مراحل نهایی عملیات عمرانی است و طی ماه های آینده به روی تردد خودروها گشوده می شود.

وی با بیان آنکه پیشرفت های تهران طی سال های اخیر به معنای انکار کاستی ها و مشکلات این شهر نیست، تهران امروز را پیشرفته تر از 12 سال قبل خواند و ابراز امیدواری کرد با ادامه رویه های فعلی، معضلات ترافیک و آلودگی هوا نیز طی دو دهه آینده برطرف شوند.

مهندس جاوید در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن تقدیر از تلاش های انجام شده به منظور گردآوری و تدوین کتاب تهران نگاری، ذخیره سازی و مستندنگاری طرح های شهری را یکی از ضرورت های توسعه نرم افزاری پایتخت دانست و با تاکید بر لزوم انتشار مجلداتی از اسناد قدیمی و همچنین طرح های فعلی شهر تهران در کنار توسعه بزرگراه ها، پل ها و سایر زیرساخت های عمرانی، یادآور شد تلفیق اقدامات عمرانی سخت افزاری و نرم افزاری، مدیریت علمی و توسعه متوازن شهر را تضمین خواهد کرد.


rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: معاونت فنی عمرانی

اخبار مرتبط:
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print