1395/12/22 | 10:16 | 451 | 0

در نخستین همایش تقدیر از چهره های ماندگار راه و شهرسازی (جایزه دادمان)

بزرگراه امام علی(ع) و تونل نیایش، پروژه های برتر کشور شناخته شدند

بزرگراه امام علی(ع) و تونل نیایش، پروژه های برتر کشور شناخته شدندهیئت داوران نخستین همایش تقدیر از چهره های ماندگار راه و شهرسازی(جایزه دادمان)، پروژه های احداث بزرگراه امام علی(ع) و تونل نیایش را به عنوان پروژه های برتر کشور در بخش ابنیه و ساختمان برگزید.

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه نخستین همایش تقدیر از چهره های ماندگار راه و شهرسازی(جایزه دادمان)، نتایج ارزیابی هیات داوران پروژه های برتر در 3 بخش "ابنیه و ساختمان"، "حمل و نقل" و "شهرسازی و معماری" اعلام شد و طی آن بزرگراه امام علی(ع) به همراه تونل نیایش به عنوان پروژه های برتر کشور در بخش ابنیه و ساختمان برگزیده شدند.

دبیرخانه جایزه دادمان امسال از تمام متخصصان، سازمان ها و بنگاه های ایرانی که در حوزه راه و شهرسازی فعالیت دارند، دعوت به عمل آورده بود تا در نخستین دوره اهدای این جایزه شرکت کنند. جایزه پروژه های برتر بخش ابنیه و ساختمان در حالی به معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران اعطا شد که در مجموع بیش از 100 پروژه در این همایش مورد ارزیابی و داوری قرار گرفته بود.

گفتنی است همایش تقدیر از چهره های ماندگار و کارآفرینان برتر راه و شهرسازی، با همکاری وزارت راه و شهرسازی، شهرداری تهران، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بنیاد ملی نخبگان، بنیاد چهره های ماندگار، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، سازمان نظام مهندسی شورای مرکزی، گروه متخصصین ایران، مجمع مدیران کارآفرین، کمیسیون عمران مجلس، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، دانشگاه تهران، دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه شریف، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی در سالن اجلاس سران برگزار شد.

در‌حالی که طی سال‌های گذشته تنها 9 کیلومتر از مسیر بزرگراه امام علی(ع) احداث شده‌بود، ساخت 25 کیلومتر ديگر از این بزرگراه شمالی- جنوبی از سال 1390 در دستور‌کار شهرداری تهران قرارگرفت. این پروژه طی مدت زمان 22ماه به سرانجام رسید و به این ترتیب طول کل بزرگراه امام‌علی(ع) با احتساب مسیر موجود و 3 کیلومتر طرح حرم تا حرم که حدفاصل کمربندی شهرری تا حرم‌مطهر امام‌خمینی(ره) احداث شده‌است، به 38 کیلومتر افزایش یافت.

همچنین در مورد تونل نیایش گفتنی است این تونل به عنوان سومین تونل ترافیکی شهر تهران شامل دو تونل شمالي و جنوبي به طول کلی بیش از 6 کیلومتر است. در حالی که این معبر زیرزمینی وارد پنجمین سال خدمت رسانی به شهروندان تهرانی شده است، طراحی و ساخت دوراهی‌های (bifurcation) آن همچنان از پروژه های منحصر به فرد تونلی کشور محسوب می شود.


rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: معاونت فنی عمرانی سازمان مهندسی

اخبار مرتبط:
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print