1395/12/11 | 185 | 0

برگزاری کارگاه تخصصی مدیریت رواناب های سطحی در محیط های شهری

کارگاه تخصصی مدیریت رواناب های سطحی در محیط های شهری، با بررسی تجربیات کسب شده در طرح مدیریت آبهای سطحی شهر تهران برگزار شد.

برگزاری کارگاه تخصصی مدیریت رواناب های سطحی در محیط های شهری

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، همزمان با برپایی کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران در دانشگاه تهران، تنی چند از مدیران و کارشناسان دست اندرکار در طرح جامع مدیریت آبهای سطحی و احیای رودخانه های شهر تهران در قالب یک کارگاه تخصصی به بررسی و تشریح تجربیات شهرداری تهران در زمینه مدیریت روانابها پرداختند.

در این نشست تخصصی که با حضور نمایندگان گروه آبهای سطحی سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران و همچنین تنی چند از کارشناسان همکار در مقوله تدوین و عملیاتی سازی طرح جامع مدیریت آبهای سطحی شهر تهران برگزار شد، سرفصل های مختلفی از قبیل مدیریت منابع آب شهری در حوزه شهرداری تهران، فرصت ها و چالش های حقوقی ارتباط بین نهادی شهرداری، آبفا و آب منطقه ای تهران، مبانی و مدل های طراحی هیدرولوژی و هیدرولیکی آبهای سطحی، احیای رودخانه های شهری و همچنین چالش های اجرایی مدیریت و جمع آوری آبهای سطحی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. معرفی طرح های جامع مدیریت آبهای سطحی و احیای رودخانه های شهری و نقش برنامه جامع مدیریت آبهای سطحی در برنامه ریزی شهری و فضایی، از دیگر موارد مطرح شده در این نشست تخصصی بود.

گفتنی است آگاه‌سازی جامعه علمی کشور نسبت به این طرح ها از جمله مواردی است که به موازات تلاش برای انجام اقدامات اجرایی و عملیاتی، با هدف اطلاع‌رسانی و جلب مشارکت‌ صاحب‌نظران و همچنین اخذ نقطه‌نظرات و آموزه‌های راهگشا دنبال می شود.

rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: معاونت برچسب ها: سازمان مشاور

  نظرات

| print