04/26/2018 - پنجشنبه 6 ارديبهشت 1397

ورود اعضا

پایان عملیات مرمت پل تقاطع بزرگراه شهید نواب با خیابان امام‌خمینی(ره)، بزودی(1395/11/30)

عملیات مقاوم‌سازی و بهسازی لرزه‌ای پل تقاطع بزرگراه شهید نواب با خیابان امام خمینی(ره) تا نیمه اسفندماه سال جاری به اتمام می‌رسد.


به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مدیر گروه تعمیر و مقاوم‌سازی پل‌های شهر تهران با اعلام پیشرفت 90 درصدی عملیات مقاوم‌سازی و بهسازی لرزه‌ای پل تقاطع بزرگراه شهید نواب با خیابان امام خمینی(ره)، از اتمام اقدامات مربوط به مقاوم‌سازی این پل سواره‌رو خبر داد و گفت: علاوه بر فعالیت‌های مربوط به تقویت فونداسیون و کوله‌های بتنی این پل پررفت و آمد شبکه بزرگراهی پایتخت، مجموعه‌ای از تعمیرات تخصصی از قبیل تعویض درزهای انبساط و ترمیم تیرهای بتنی عرشه نیز به سرانجام رسیده است.

مهندس مهدی پورشاسب با بیان آنکه تقویت کوله‌های شرقی و غربی پل تقاطع نواب- امام‌خمینی(ره) از طریق حفاری و احداث شمع صورت گرفته است، یادآور شد ضعف فونداسیون پل با اجرای تمهیداتی از قبیل کاشت مجدد میلگرد و بتن ریزی برطرف شده است.

وی اجرای کلیدهای برشی به منظور جلوگیری از جابجایی عرشه در اثر نیروهای جانبی زمین‌لرزه را از دیگر اقدامات انجام شده در این پروژه دانست و افزود: تعمیر هندریل‌ها و تراش و روکش آسفالت از معدود اقدامات باقی‌مانده در پروژه مقاوم‌سازی و بهسازی لرزه‌ای پل تقاطع بزرگراه شهید نواب با خیابان امام خمینی(ره) است که ظرف روزهای آتی به نتیجه می‌رسد.

اخبار مرتبط :تعداد بازدید: 425


print

rating