1395/11/24 | 280 | 0

بررسی تجربه‌های حاصل از احداث دریاچه شهدای خلیج فارس در دانشگاه صنعتی شریف

تجربه‌های حاصل از احداث دریاچه شهدای خلیج فارس در نشستی با حضور مدیران و کارشناسان دست‌اندرکار در اجرای این پروژه عظیم عمرانی بررسی خواهد شد.

بررسی تجربه‌های حاصل از احداث دریاچه شهدای خلیج فارس در دانشگاه صنعتی شریف

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، صبح روز دوشنبه بیست و پنجم بهمن‌ماه سال 1395، جمعی از مدیران و کارشناسان دست‌اندرکار در مراحل طراحی و اجرای پروژه احداث دریاچه شهدای خلیج فارس، در دانشکده عمران دانشگاه صنعتی شریف گردهم می‌آیند تا در نشستی با عنوان "واکاوی تجربه‌های حاصل از اجرای پروژه دریاچه شهدای خلیج فارس" درس‌آموخته‌ها و دانش فنی تولید شده در این پروژه عظیم عمرانی را با اساتید، پژوهشگران و دانشجویان رشته عمران به اشتراک بگذارند.

قرار است در این نشست علمی- تخصصی دکتر مسعود تجریشی، دکتر حسین هاشمی، مهندس مهدی ذوالفقاریان، مهندس نیما رشیدی، مهندس محمدرضا سلیمی، مهندس حسن علوی و مهندس سید مهدی محبی طی سخنرانی‌های جداگانه‌ای به بررسی ابعاد فنی و اجرایی پروژه احداث دریاچه 132 هکتاری غرب پایتخت بپردازند.

گفتنی است پروژه احداث دریاچه شهدای خلیج فارس که تاکنون موفق به دریافت جایزه تعهد به تعالی در پنجاهمین دوره جایزه بین‌المللی تعالی مدیریت پروژه(2015) و جایزه خشت طلایی در دومین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران(2015) شده، در یازدهمین کنگره جهانی کلانشهرهای مهم جهان(متروپلیس) (2014) نیز مورد تقدیر قرار گرفته است. این دریاچه که به رویای 40 ساله شهروندان تهرانی برای بهره‌مندی از یک پهنه وسیع آبی رنگ واقعیت بخشید، پروژه‌ای به کارفرمایی معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران بوده و مجری آن سازمان مهندسی و عمران شهر تهران بوده است. کلنگ اجرای این پروژه در مهرماه سال 1389 به زمین خورد و پس از حدود 30 ماه عملیات طاقت فرسای عمرانی، در اردیبهشت ماه سال 1392 امکان بهره برداری از دریاچه فراهم شد.rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: معاونت برچسب ها: سازمان مهندسی

  نظرات

| print
اخبار مرتبط :