04/21/2018 - شنبه 1 ارديبهشت 1397

ورود اعضا

ارائه آخرین دستاوردهای طرح مدیریت آبهای سطحی و احیاء رودخانه‌ها در نشست با دانش‌آموختگان دانشگاه تربیت‌ مدرس(1395/11/23)

کارشناسان گروه آبهای سطحی سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران، در نشستی با حضور اساتید، پژوهشگران و دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس، به ارائه آخرین دستاوردهای مطالعاتی و...


اجرایی در زمینه مدیریت آبهای سطحی و احیای رودخانه‌های پایتخت پرداختند.

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس سعید احمری مدیر گروه آبهای سطحی سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران ضمن اعلام خبر فوق، دانشگاهیان و پژوهشگران فعال در حوزه مهندسی آب را از جمله ارکان مهم در تغییر رویکرد مواجهه با رواناب‌ها و رودخانه‌ها دانست و افزود: آگاه‌سازی جامعه علمی کشور نسبت به طرح‌های جامع "مدیریت آبهای سطحی" و "ساماندهی و احیای رودخانه‌های شهر تهران"، نه تنها گامی بلند در جهت اطلاع‌رسانی و جلب مشارکت‌ صاحب‌نظران این حوزه است بلکه سبب اخذ نقطه‌نظرات و آموزه‌های راهگشا در این زمینه خواهد شد.

در این نشست هم‌اندیشی، علاوه بر تشریح اقدامات انجام شده و روند انجام مطالعات طرح جامع ساماندهی و احیای رودخانه‌های شهر تهران، گزارشی نیز از دستاوردهای مطالعات فوق ارائه شد. تشریح فعالیت‌های صورت گرفته در زمینه عملیاتی کردن طرح جامع مدیریت آب‌های سطحی شهر تهران و پاسخگویی به سوالات مطرح شده از سوی اساتید، دانشجویان و پژوهشگران، از دیگر برنامه‌های نشست مذکور بود. همچنین در این نشست زمینه‌های همکاری پژوهشکده مهندسی آب دانشگاه تربیت مدرس با سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است شهرداری تهران طی سال‌های اخیر همزمان با تغییر رویکرد مواجهه با آبهای سطحی از جمع‌آوری، هدایت و دفع آن به مدیریت موثر رواناب‌ها، نگاهی ویژه نیز به مقوله احیای رودخانه‌های شهر تهران داشته است.
 

تعداد بازدید: 218


print

rating