04/26/2018 - پنجشنبه 6 ارديبهشت 1397

ورود اعضا

پیشرفت 70 درصدی مرمت پل تقاطع بزرگراه‌های شهید همت و کردستان(1395/11/12)

مدیر گروه تعمیر و مقاوم‌سازی پل‌های شهر تهران، از تلاش برای مقاوم‌سازی و بهسازی لرزه‌ای یکی از پل‌های پرتردد پایتخت در تقاطع بزرگراه‌های شهید همت و کردستان خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس مهدی پورشاسب با بیان آنکه وضعیت پل تقاطع بزرگراه‌های شهید همت و کردستان براساس آخرین آیین‌نامه‌های فنی در سوانح طبیعی پاسخگوی نیروهای حاصل نبود، یادآور شد: براساس طراحی‌های انجام شده به منظور مقاوم‌سازی و بهسازی لرزه‌ای این پل سواره‌رو، نه تنها ابعاد فونداسیون پل از طریق اجرای عملیات حفاری، کاشت آرماتور و بتن‌ریزی افزایش یافته است، بلکه ستون‌های سازه نیز با استفاده از بتن خودمتراکم تقویت شده و اتصال تک ستون‌ها به یکدیگر از طریق دیوارهای برشی، عملکرد لرزه‌ای آن را مطمئن‌تر ساخته است.

وی با اشاره به اینکه پل تقاطع بزرگراه‌های شهید همت و کردستان یک پل پیش‌تنیده صندوقه‌ای است، تقویت صندوقه‌های بتنی از طریق کاشت آرماتور و اجرای بتن با مقاومت بالا را از راهکارهای درنظرگرفته شده به منظور مقاوم‌سازی لرزه‌ای این پل سواره‌رو دانست و یادآور شد: متعاقب اتمام اقدامات مربوط به مقاوم‌سازی، تعمیرات تخصصی پل تقاطع همت- کردستان شامل بهسازی هندریل‌ها، درزهای انبساط، پیاده‌روها، روکش آسفالت و سیستم زهکشی در دستور کار قرار می‌گیرد. همچنین قرار است نئوپرن‌های فرسوده پل با نئوپرن‌هایی با ظرفیت باربری و جابجایی بالاتر تعویض شوند.

به گفته مدیر گروه تعمیر و مقاوم‌سازی پل‌های شهر تهران، پیشرفت مجموعه اقدامات مربوط به مقاوم‌سازی و بهسازی لرزه‌ای پل تقاطع بزرگراه‌های شهید همت و کردستان به مرز 70 درصد رسیده و پیش بینی‌ می‌شود مرمت این پل سواره‌رو که از قدمتی در حدود 25 سال برخوردار است، تا پایان فروردین ماه سال 1396 به اتمام برسد.

اخبار مرتبط :تعداد بازدید: 346


print

rating