1395/11/12 | 356 | 0

پیشرفت 70 درصدی مرمت پل تقاطع بزرگراه‌های شهید همت و کردستان

مدیر گروه تعمیر و مقاوم‌سازی پل‌های شهر تهران، از تلاش برای مقاوم‌سازی و بهسازی لرزه‌ای یکی از پل‌های پرتردد پایتخت در تقاطع بزرگراه‌های شهید همت و کردستان خبر داد.

پیشرفت 70 درصدی مرمت پل تقاطع بزرگراه‌های شهید همت و کردستان

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس مهدی پورشاسب با بیان آنکه وضعیت پل تقاطع بزرگراه‌های شهید همت و کردستان براساس آخرین آیین‌نامه‌های فنی در سوانح طبیعی پاسخگوی نیروهای حاصل نبود، یادآور شد: براساس طراحی‌های انجام شده به منظور مقاوم‌سازی و بهسازی لرزه‌ای این پل سواره‌رو، نه تنها ابعاد فونداسیون پل از طریق اجرای عملیات حفاری، کاشت آرماتور و بتن‌ریزی افزایش یافته است، بلکه ستون‌های سازه نیز با استفاده از بتن خودمتراکم تقویت شده و اتصال تک ستون‌ها به یکدیگر از طریق دیوارهای برشی، عملکرد لرزه‌ای آن را مطمئن‌تر ساخته است.

وی با اشاره به اینکه پل تقاطع بزرگراه‌های شهید همت و کردستان یک پل پیش‌تنیده صندوقه‌ای است، تقویت صندوقه‌های بتنی از طریق کاشت آرماتور و اجرای بتن با مقاومت بالا را از راهکارهای درنظرگرفته شده به منظور مقاوم‌سازی لرزه‌ای این پل سواره‌رو دانست و یادآور شد: متعاقب اتمام اقدامات مربوط به مقاوم‌سازی، تعمیرات تخصصی پل تقاطع همت- کردستان شامل بهسازی هندریل‌ها، درزهای انبساط، پیاده‌روها، روکش آسفالت و سیستم زهکشی در دستور کار قرار می‌گیرد. همچنین قرار است نئوپرن‌های فرسوده پل با نئوپرن‌هایی با ظرفیت باربری و جابجایی بالاتر تعویض شوند.

به گفته مدیر گروه تعمیر و مقاوم‌سازی پل‌های شهر تهران، پیشرفت مجموعه اقدامات مربوط به مقاوم‌سازی و بهسازی لرزه‌ای پل تقاطع بزرگراه‌های شهید همت و کردستان به مرز 70 درصد رسیده و پیش بینی‌ می‌شود مرمت این پل سواره‌رو که از قدمتی در حدود 25 سال برخوردار است، تا پایان فروردین ماه سال 1396 به اتمام برسد.











rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: معاونت برچسب ها: یادمان سازه

  نظرات

| print
اخبار مرتبط :