1395/10/25 | 11:42 | 638 | 0

تسریع در عملیات احداث بزرگراه شهید نجفی رستگار

تسریع در عملیات احداث بزرگراه شهید نجفی رستگارمتعاقب رفع بخشی از معارضات ملکی پروژه احداث بزرگراه شهید نجفی رستگار، عملیات ساخت مسیر اصلی این معبر بزرگراهی در بخش حدفاصل خیابان سازمان آب تا ضلع شرقی کارخانه سیمان تسریع شد.

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مجری طرح‌های بزرگراهی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران ضمن اعلام پیشرفت 75 درصدی عملیات اجرایی پروژه احداث بزرگراه شهید نجفی رستگار، از تسریع روند احداث مسیرهای تندرو و کندروی شمالی بزرگراه در مسیر یک کیلومتری بخش حدفاصل خیابان سازمان آب تا ضلع شرقی کارخانه سیمان خبر داد و گفت: اجرای عملیات راکفیل(سنگریزی به جای خاکریزی) به منظور افزایش سرعت اقدامات مربوط به تحکیم بستر در دستور کار پیمانکار پروژه قرار گرفته است.

مهندس قاسم مالدار همچنین با اعلام رفع تمام معارضات ملکی پروژه در بخش تقاطع بزرگراه آزادگان، از آغاز عملیات احداث مسیرهای دسترسی این تقاطع از طریق اجرای عملیات خاکی خبر داد و گفت: اقدامات عمرانی به منظور ایجاد مسیرهای انحراف ترافیک به اتمام رسیده و ترافیک غرب به شرق بزرگراه آزادگان در محل تقاطع با بزرگراه شهید نجفی رستگار بلافاصله پس از تامین روشنایی مسیر جایگزین جابجا خواهد شد؛ این امر با توجه به اتمام عملیات سازه‌ای زیرگذر تقاطع بزرگراه آزادگان، فضای کارگاهی لازم برای تکمیل این تقاطع غیرهمسطح را فراهم می‌کند.

وی در تشریح وضعیت سایر بخش‌های پروژه، از اتمام عملیات احداث شمع در پل تقاطع خیابان مزینانی خبر داد و با بیان آنکه بتن‌ریزی فونداسیون و ستون‌های این پل سواره‌رو آغاز شده است، یادآور شد با بهره‌برداری از پل تقاطع خیابان مزینانی، دسترسی شرقی- غربی شهروندان ساکن در شهرک‌های حاشیه بزرگراه تسهیل می‌شود.

گفتنی است بزرگراه شهید نجفی رستگار معبری 5 کیلومتری است که از بخش شرقی بزرگراه آزادگان آغاز شده و پس از عبور از زیر بزرگراه امام علی(ع) به بزرگراه امام رضا(ع) منتهی می‌شود. این مسیر کمربندی که از آن با عنوان بزرگراه دولت آباد نیز یاد می شود، پس از عبور از عرض بزرگراه امام رضا(ع) به طرح احداث بزرگراه شهید شوشتری می پیوندد.

rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: معاونت فنی عمرانی سازمان مهندسی

اخبار مرتبط:
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print