1395/10/22 | 117 | 0

شهردار منطقه 2 خبر داد:

بهره برداری رسمی از معبر 20 متری کیهان تا پایان سال

شهردار منطقه 2 با اشاره به تمهیدات مسئولان منطقه برای دسترسی هرچه آسان تر به بوستان پرواز، از اجرای طرح احداث معبر 20 متری کیهان و...

بهره برداری رسمی از معبر 20 متری کیهان تا پایان سال

بهره برداری رسمی آن تا پایان سال خبر داد.  

عزیزالله نظری اظهار کرد: منطقه 2 جزو مناطق توسعه يافته واقع در محدوده مياني - شمالي شهر تهران دارای مساحتی به وسعت تقريبی 5000 هكتار است و شكل گيری بخش اعظم منطقه طی 5 دهه اخير صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه منطقه 2 یکی از غنی ترین مناطق از حیث فضای سبز و دسترسی به بوستان هاست، گفت: در راستای توسعه فضاهای سبز و ايجاد اماکن تفرجگاهی و گردشگری درسال1392 طرح پروژه توسعه بوستان پرواز دردستور كار قرار گرفت. پروژه ای که در ضلع شمال به بزرگراه يادگار امام (ره) و در ضلع جنوب به شهرك كيهان متصل است.

شهردار منطقه 2 با تاکید بر اقدامات مدیریت شهری در راستای دسترسی هر چه آسان تر به بوستان پرواز عنوان کرد: به منظور دسترسي شهروندان از بلوار پيام به بوستان پرواز و قسمت غربی بوستان كيهان، اجرای معبر 20 متری درضلع جنوبی بوستان پرواز به طول 350 متر و عرض 20 متر در دستور كار قرار گرفت.

نظری با اشاره به جزئیات این طرح بیان کرد: به منظور آماده سازی پروژه عملیات گوناگونی همچون خاکبرداری به وسعت 150 هزار مترمکعب و زيرسازی به مساحت1250 متر مكعب انجام شده است. اجرای جدول وكانيو به طول 695 متر، اجرای نهر سر پوشيده و زهكش جهت دفع آب های زيرزمين به مساحت 1400 متر مكعب از دیگر اقدامات مهم برای آماده سازی معبر 20 متری کیهان است.

وی گفت: با اجرای 4200 متر مربع آسفالت در این معبر، پروژه در کنار سایر پروژه های عمرانی پایتخت در آینده نزدیک و پیش از پایان سال به بهره برداری رسمی می رسد. 

rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: فنی عمرانی مناطق

  نظرات

| print