02/21/2018 - چهارشنبه 2 اسفند 1396

ورود اعضا

پیشرفت عملیات اجرایی احداث تونل آرش- اسفندیار به مرز 60 درصد رسید(1395/10/12)

مجری طرح‌های تونلی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، از رو به اتمام بودن عملیات حفاری تونل اصلاح مسیر انتقال آبهای سطحی ولنجک خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس سید مهدی پورهاشمی با بیان آنکه 95 درصد از طول تونل اصلاح مسیر انتقال آبهای سطحی ولنجک با موفقیت حفاری شده است، افزود: 360 متر از طول تونل فوق زیر لایه‌های آب‌بند رفته است. این تونل با بیش از 950 متر طول، وظیفه هدایت مسیر تونل انتقال آبهای سطحی ولنجک به امتداد خیابان‌های اسفندیار، آرش غربی و بزرگراه مدرس را بر عهده دارد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اعلام پیشرفت حدود 60 درصدی عملیات احداث تونل ارتباطی خیابان آرش با بلوار اسفندیار و بزرگراه نیایش، میزان پیشرفت عملیات اجرای لایه‌های آب‌بند در ششمین تونل ترافیکی پایتخت را 40 درصد اعلام کرد و گفت: تا کنون 20 درصد از سطح دیواره‌ها و سقف تونل زیر پوشش نهایی بتن رفته است.

گفتنی است در پروژه مذکور، خیابان آرش از زیر بزرگراه مدرس و با احداث یک تونل دو طبقه به بلوار اسفندیار متصل می‌شود. در ادامه، مسیر غرب به شرق بزرگراه نیایش به بلوار اسفندیار با استفاده از سطح موجود برقرار شده و برای اتصال مسیر شرق به غرب بلوار اسفندیار به بزرگراه نیایش نیز یک تونل دو خطه احداث می‌شود.

اخبار مرتبط :تعداد بازدید: 524


print

rating