04/26/2018 - پنجشنبه 6 ارديبهشت 1397

ورود اعضا

پیشرفت 60 درصدی پروژه ادامه بزرگراه شهید حکیم، از تقاطع بزرگراه آزادگان تا تونل شهدای غزه(1395/5/17)

مجری طرح‌های بزرگراهی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران از اتمام عملیات سازه‌ای تقاطع غیرهمسطح ادامه بزرگراه شهید حکیم با خیابان گلها خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس قاسم مالدار با بیان آنکه پیشرفت عملیات احداث ادامه بزرگراه شهید حکیم در بخش حدفاصل تقاطع بزرگراه آزادگان تا تونل شهدای غزه از مرز 60 درصد فراتر رفته است، از پیشرفت قابل ملاحظه اجرای تقاطع‌های غیرهمسطح این مسیر خبر داد و گفت: تقاطع غیرهمسطح خیابان گلها، مرحله بتن ریزی عرشه را پشت سر گذاشته و وارد بخش اقدامات تکمیلی شده است.

وی با بیان آنکه مسیر 3 کیلومتری ادامه بزرگراه شهید حکیم در بخش شرق تونل شهدای غزه در حال اجرای لایه‌های نهایی زیرسازی است، یادآور شد جدول‌گذاری و تکمیل شبکه جمع‌آوری و هدایت آبهای سطحی به موازات اجرای مراحل پایانی خاکریزی ادامه دارد.

مجری طرح‌های بزرگراهی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، در تشریح روند پیشرفت عملیات اجرایی در سایر بخش‌های پروژه، از اتمام عملیات حفاری و بتن ریزی شمع‌های پل تقاطع خیابان کوهک در جبهه غربی این تقاطع خبر داد و گفت: تلاش برای اجرای عرشه غربی این تقاطع بلافاصله پس از انحراف ترافیک آغاز خواهد شد.

به گفته مهندس مالدار در حالی که پل شرقی تقاطع ادامه بزرگراه شهید حکیم با خیابان کاج عملیات سازه‌ای را پشت سر گذاشته است، عملیات احداث پل غربی این تقاطع  در مرحله تکمیل پایه‌های باقی مانده، اسکافلدبندی و تکمیل کوله‌ها قرار دارد. همچنین 65 درصد از مجموع دیوارهای حائل موردنیاز در بخش شرقی پروژه احداث ادامه بزرگراه شهید حکیم که عمدتا در محدوده اجرای تقاطع خیابان کاج قرار دارند، احداث شده است.

گفتنی است احداث ادامه بزرگراه شهید حکیم که از تقاطع بزرگراه آزادگان آغاز شده و تا تقاطع غیرهمسطح کاروانسراسنگی 2 ادامه دارد، شامل 14 کیلومتر معبر بزرگراهی به انضمام 15 تقاطع غیرهمسطح می باشد. این پروژه بزرگراهی به همراه تونل شهدای غزه و تقاطع های غیرهمسطح کاروانسراسنگی 1 و 2  در سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.


اخبار مرتبط :تعداد بازدید: 639


print

rating