1395/5/2 | 904 | 0

تکمیل پروژه ساماندهی و احیا رودخانه وردآورد، قبل از شروع فصل بارش‌ها

مدیرعامل شرکت خاکریزآب از پیشرفت 65درصدی پروژه ساماندهی و احیا رودخانه وردآورد خبر داد.

تکمیل پروژه ساماندهی و احیا رودخانه وردآورد، قبل از شروع فصل بارش‌ها

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس علیرضا یعقوبی که در حاشیه بازدید از پروژه ساماندهی و احیا رودخانه وردآورد سخن می‌گفت، ضمن تاکید بر لزوم اتمام عملیات اجرایی این پروژه تا پیش از آغاز فصل بارش‌ها، پیشرفت عملیات ساماندهی و احیا این آبراهه را مطابق برنامه زمان‌بندی دانست.

در این بازدید که جمعی از مدیران شرکت خاکریزآب و دست‌اندرکاران اجرایی پروژه نیز حضور داشتند، آخرین وضعیت پروژه احیای رودخانه وردآورد در بخش بالادست بزرگراه شهید خرازی مورد پیمایش میدانی قرار گرفت و راهکارهای مربوط به حل مشکلات و موانع اجرایی طرح بررسی شد.

توسعه کالبدی شهر تهران در مناطق 21 و 22 و همچنین وجود 3 معبر بزرگراهی مهم در مسیر رودخانه وردآورد، از مهمترین ضرورت‌هایی است که سبب تعریف پروژه احیای رودخانه وردآورد شده است. در این پروژه مسیر رودخانه وردآورد به جای احداث کانال بتنی، در قالب تثبیت بستر طبیعی مسیل ساماندهی می شود تا ضمن هدایت آبهای سطحی و جلوگیری از وقوع سیلاب، به ضرورت افزایش سطح تراوایی آبخوان ها و سفره های زیرزمینی کمک شود.

گفتنی است رودخانه وردآورد از رشته کوه های البرز سرچشمه می گیرد و پس از عبور از محدوده روستاهای وردیج و واریش، در امتداد شمالی- جنوبی اراضی مناطق 21 و 22 شهرداری تهران را پشت سرگذاشته و به سمت پایین دست ادامه مسیر می‌دهد.rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: معاونت برچسب ها: خاکریزآب

  نظرات

| print
اخبار مرتبط :