04/26/2018 - پنجشنبه 6 ارديبهشت 1397

ورود اعضا

مرمت اساسی بستر رودخانه کن(1395/4/15)

مرمت اساسی بستر رودخانه کن در دهانه‌های غربی و میانی تقاطع این رودخانه با آزادراه تهران-کرج تا پایان تیرماه سال جاری به اتمام می‌رسد.


به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مدیرعامل شرکت خاکریزآب با بیان آنکه اقدامات ضروری در دهانه شرقی پل تقاطع آزادراه تهران- کرج با رودخانه کن به اتمام رسیده است، از به سرانجام رسیدن مجموعه ای از اقدامات عمرانی به منظور ساماندهی و بازسازی کامل بستر رودخانه کن در دهانه‌های غربی و میانی تقاطع آزادراه تهران- کرج خبر داد و افزود: احداث شیب های اولیه و ثانویه، حوضچه تعدیل اول و دیواره‌های جداکننده در این بخش از پروژه پایان یافته است.

مهندس علیرضا یعقوبی با تاکید بر آنکه جریان آب رودخانه کن پس از اتمام کامل عملیات ساماندهی در دهانه‌های غربی و میانی تقاطع آزادراه تهران- کرج به این دهانه ‌ها منتقل خواهد شد، گفت: متعاقب انحراف جریان رودخانه عملیات ساماندهی در دهانه شرقی آغاز خواهد شد؛ عملیاتی که طبق برنامه زمان‌بندی تا پایان تابستان سال جاری ادامه خواهد داشت.

گفتنی است با اجرای پروژه ساماندهی بستر رودخانه کن در محل تقاطع با آزادراه تهران- کرج، جریان آب رودخانه در بخش جنوب غرب بوستان ارم منظم شده و از آب شستگی پایه های پل تقاطع مذکور پیشگیری خواهد شد. اجرای این پروژه متعاقب اقدامات ضروری همچون رسوب برداری و مرمت بتنی دهانه های غربی و میانی توسط شهرداری‌های مناطق 21 و 22 در مهرماه سال گذشته به شرکت خاکریزآب واگذار شد.
اخبار مرتبط :تعداد بازدید: 776


print

rating