1395/4/14 | 11:33 | 839 | 0

پیشرفت عملیات پروژه احداث زیرگذر امتداد خیابان استاد معین

پیشرفت عملیات پروژه احداث زیرگذر امتداد خیابان استاد معینمجری طرح‌های بزرگراهی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، از پیشرفت عملیات پروژه احداث زیرگذر امتداد خیابان استادمعین به خیابان شهید اکبری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس قاسم مالدار با بیان آنکه عملیات حفاری و بتن‌ریزی 130 حلقه شمع از حدود 300 حلقه شمع موردنیاز برای احداث زیرگذر امتداد خیابان استادمعین به خیابان شهید اکبری به اتمام رسیده است، افزود: احداث شمع‌ها و سقف زیرگذر بزودی متعاقب اخذ مجوزهای ترافیکی در کناره‌ها و کندروهای خیابان آزادی آغاز خواهد شد.

وی با بیان آنکه متعاقب اجرای گمانه‌های حفاری، حدود 90 درصد معارضات تاسیساتی پروژه شناسایی شده است، افزود: اخذ طرح‌های مربوط به جابجایی عوارض زیرسطحی و شناسایی و انتخاب پیمانکاران توانمند در این زمینه ادامه دارد تا عملیات رفع معارضات تاسیساتی همزمان با احداث سقف بتنی زیرگذر در دستور کار قرار گیرد.

به گفته مجری طرح های بزرگراهی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، با محصور سازی کارگاه پروژه احداث زیرگذر امتداد خیابان استاد معین به خیابان شهید اکبری، در هریک از باندهای غربی و شرقی این معابر، یک خط عبوری 5/3 متری برای تردد شهروندان ساکن در محلات همجوار پروژه در نظر گرفته شده است.

گفتنی است پروژه برقراری ارتباط شمالی- جنوبی خیابان استاد معین با خیابان شهید اکبری، باعث کاهش ترددهای اضافی در خیابان آزادی و میدان آزادی خواهد شد. همچنین با افزایش ظرفیت معابر شمالی- جنوبی منطقه، از ترافیک کندروهای خیابان آزادی کاسته شده و وضعیت تردد در امتداد بزرگراه یادگارامام(ره) بهبود می یابد؛ ضمن آنکه برقراری ارتباط خیابان استاد معین با محلات شمال خیابان آزادی، سبب خروج این معبر حمل و نقلی از بن بست موجود شده و به این ترتیب رفت و آمد میان محلات مناطق 2 و 9 شهرداری تهران تسهیل خواهد شد. اجرای این زیرگذر بخشی از پروژه احداث ادامه بزرگراه یادگار امام(ره) محسوب می‌شود.


rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: معاونت فنی عمرانی سازمان مهندسی

اخبار مرتبط:
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print