1395/4/13 | 671 | 0

کانال کمکی سرخه حصار امسال وارد مدار می‌شود

مدیرعامل شرکت خاکریزآب از پیشرفت 80 درصدی پروژه احداث کانال کمکی سرخه حصار (حدفاصل میدان بسیج تا پل دولت آباد) خبر داد.

کانال کمکی سرخه حصار امسال وارد مدار می‌شود

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس علیرضا یعقوبی ضمن تاکید بر ضرورت افزایش ظرفیت کانال سرخه حصار به عنوان شبکه سیل برگردان شرق تهران، از پیشرفت 80 درصدی عملیات احداث کانال کمکی سرخه حصار در محدوده منطقه 15 خبر داد و ابراز امیدواری کرد این پروژه مهم در سال جاری وارد مدار شود.

وی با بیان آنکه پیش از این کمبود ظرفیت کانال سرخه حصار در بخش بالادست میدان بسیج به وسیله احداث تونل کمکی کانال ابوذر برطرف شده است، یادآور شد کانال کمکی سرخه حصار در جنوب میدان بسیج به طول 5/2 کیلومتر و با مقطع U شکل طراحی شده و در محل تقاطع با خیابان بوعلی و بزرگراه شهید نجفی رستگار به صورت سرپوشیده احداث می‌شود. به این ترتیب انتظار می‌رود با زیرباررفتن این پروژه، علاوه بر کاهش احتمال خسارات ناشی از کمبود ظرفیت کانال قدیمی سرخه حصار، عملکرد سیستم جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی محدوده میدان بسیج، خیابان بوعلی، پارک آزادگان و بزرگراه شهید نجفی رستگار بهبود یابد.

گفتنی است کانال کمکی سرخه حصار حدفاصل میدان بسیج تا پل دولت آباد، کانالی 2500 متری در ادامه تونل کمکی کانال ابوذر است و هدف از اجرای آن، افزایش ظرفیت کانال قدیمی سرخه حصار به عنوان یکی از مهمترین مجاری عبور آب های سطحی  شهر تهران می باشد. با توجه به اتمام عملیات احداث کانال کمکی سرخه حصار در محدوده منطقه 20، تکمیل بخش حدفاصل میدان بسیج تا پل دولت آباد در محدوده منطقه 15 گامی نهایی در جهت رفع گلوگاه های مسیر کانال سرخه حصار به شمار می‌آید.rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: معاونت برچسب ها: خاکریزآب

  نظرات

| print
اخبار مرتبط :