1395/2/15 | 09:38 | 714 | 0

پیشرفت پروژه احداث بزرگراه شهید نجفی رستگار به مرز 60 درصد رسید

پیشرفت پروژه احداث بزرگراه شهید نجفی رستگار به مرز 60 درصد رسیدمجری طرح‌های بزرگراهی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، از پیشرفت 60 درصدی پروژه احداث بزرگراه شهید نجفی رستگار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس قاسم مالدار با بیان آنکه احداث بزرگراه شهید نجفی رستگار یکی از پروژه‌های اولویت‌دار مدیریت شهری پایتخت در سال 1395 به شمار می‌آید، گفت: تلاش برای تکمیل مسیر اصلی و تقاطع‌های غیرهمسطح این معبر 5 کیلومتری با پیشرفت مناسبی ادامه دارد.

وی با بیان آنکه عملیات احداث سقف زیرگذر تقاطع بزرگراه آزادگان با بزرگراه شهید نجفی رستگار به زودی آغاز خواهد شد، از اجرای روکش آسفالت در مسیر 2 کیلومتری حدفاصل تقاطع بزرگراه آزادگان تا تقاطع بزرگراه امام علی(ع) خبر داد و گفت: پیشرفت عملیات احداث تقاطع بزرگراه شهید نجفی رستگار با خط 6 مترو از مرز 65 درصد فراتر رفته است.

مهندس مالدار در تشریح روند پیشرفت عملیات اجرایی در سایر بخش‌های پروژه، از اتمام عملیات احداث پل شمال به شرق و مسیر دسترسی غرب به جنوب در تقاطع بزرگراه امام علی(ع) خبر داد و گفت: متعاقب زیربار رفتن پل کندروی شمالی تقاطع بزرگراه شهید نجفی رستگار با کانال سرخه حصار، دسترسی شهروندان ساکن شهرک مشیریه به شبکه معابر بزرگراهی پایتخت برقرار شده است. همچنین پل کندروی جنوبی این تقاطع نیز تکمیل شده و پل‌های تندروی شمالی و جنوبی به ترتیب در مراحل نصب و بتن ریزی عرشه قرار دارند.

مجری طرح‌های بزرگراهی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران همچنین با اعلام پیشرفت 60 درصدی تقاطع بزرگراه شهید نجفی رستگار با بزرگراه امام رضا(ع) که به تقاطع غیرهمسطح ثامن موسوم است، یادآور شد بخش عمده اقدامات سازه‌ای این تقاطع که شامل 5 پل روگذر و یک مسیر زیرگذر است، به اتمام رسیده و تکمیل سازه‌های یادشده باید به موازات رفع معارضات ملکی دنبال شود.

گفتنی است بزرگراه شهید نجفی رستگار معبری 5 کیلومتری است که از بخش شرقی بزرگراه آزادگان آغاز شده و پس از عبور از زیر بزرگراه امام علی(ع) به بزرگراه امام رضا(ع) منتهی می شود. این مسیر کمربندی که از آن با عنوان بزرگراه دولت آباد نیز یاد می شود، پس از عبور از عرض بزرگراه امام رضا(ع) به طرح احداث بزرگراه شهید شوشتری می پیوندد.


rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: معاونت فنی عمرانی سازمان مهندسی

اخبار مرتبط:
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print