1394/11/4 | 11:34 | 735 | 0

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران:

افزایش عمر مفید روکش های آسفالتی، هزینه های مرمت معابر را به یک سوم تقلیل می دهد

افزایش عمر مفید روکش های آسفالتی، هزینه های مرمت معابر را به یک سوم تقلیل می دهدمعاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، بر ضرورت افزایش تعاملات جهانی صنعت قیر و آسفالت کشور تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس علیرضا جاوید که در حاشیه بازدید از هفتمین نمایشگاه بین المللی قیر،آسفالت، عایق ها وماشین آلات وابسته سخن می گفت، با تاکید بر ضرورت افزایش تعاملات جهانی کارشناسان و فعالان صنعت قیر کشور با هدف بهره گیری از فناوری های نوین در این زمینه، یادآور شد: بسیاری از کارخانجات تولید قیر و آسفالت کشور، از استانداردها و مزیت های لازم برای صدور محصولات و خدمات فنی و مهندسی برخوردار هستند و برگزاری چنین نمایشگاه هایی علاوه بر ایجاد بازارهای بین المللی برای تولیدات داخلی، می تواند شرایط ورود فناوری های نوین روسازی معابر، متناسب با زیست بوم و شرایط جغرافیایی کشور را مهیا کند.

مهندس جاوید با بیان آنکه سازمان مشاور فنی و مهندسی و سازمان مهندسی و عمران شهر تهران به عنوان نهادهای دست اندرکار در زمینه ارتقای کیفیت پروژه های روسازی، برنامه هایی را در جهت افزایش دوام و ماندگاری روکش آسفالت در معابر اصلی و فرعی پایتخت دنبال می کنند، افزود: این سازمان ها به موازات اقدامات مطالعاتی و اجرایی برای ارتقای کیفی پروژه های روسازی، در جهت رعایت هرچه بیشتر معیارها و ملاحظات زیست محیطی در زمان تولید، حمل و پخش آسفالت نیز تلاش می کنند.

وی راه اندازی کارخانه تولید بتن آسفالتی(RCC) در سازمان مهندسی و عمران شهر تهران را نمونه بارز بهره گیری از فناوری های نوین در پروژه های روسازی معابر دانست و از برنامه ریزی معاونت فنی و عمرانی به منظور استفاده بیشتر از بتن آسفالتی در پروژه های خاص همچون روسازی تونل های ترافیکی و سایر معابر پراهمیت خبر داد.  وی همچنین تاکید کرد استفاده از این فناوری به تدریج به زیرسازی معابر بزرگراهی تسری خواهد یافت.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اشاره به کاهش اعتبارات عمرانی در شهرداری ها و سایر نهادهای اجرایی کشور، افزایش کیفیت  و دوام روکش معابر را مهمترین راهکار برون رفت از شرایط موجود دانست و افزود: ارتقای عمر مفید روکش های آسفالتی به 10 سال، می تواند سبب صرفه جویی در هزینه های مرمت معابر به میزان یک سوم وضعیت موجود شود. ضمن آنکه پرهیز از دوباره کاری در این زمینه، خسارات کمتری را متوجه محیط زیست خواهد کرد.

گفتنی است هفتمین نمایشگاه بین المللی قیر، آسفالت، عایق ها و ماشین آلات وابسته، صبح روز جمعه دوم بهمن ماه سال 1394 طی مراسمی با حضور مهندس علیرضا جاوید معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران و مهندس سید حسین میرشفیع معاون راه روستایی وزیر راه و شهرسازی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد . این نمایشگاه تا پنجم بهمن ماه سال جاری دایر خواهد بود و بازدید از آن برای عموم آزاد است.

rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: معاونت فنی عمرانی

اخبار مرتبط:
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print