1394/8/30 | 628 | 0

بانک جامع اطلاعاتی شرایط زمین شناختی تهران ایجاد می شود

مدیرعامل سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران، از به نتیجه رسیدن نخستین مرحله از طرح تولید نقشه های پهنه بندی ژئوتکنیکی پایتخت خبر داد.

بانک جامع اطلاعاتی شرایط زمین شناختی تهران ایجاد می شود

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس طهمز احمدپور که در آیین اختتامیه بیست و دومین نشست معاونان فنی و عمرانی کلانشهرهای کشور سخن می گفت، با اعلام اتمام طرح آزمایشی تهیه نقشه های پهنه بندی ژئوتکنیکی در منطقه 10 شهرداری تهران، یادآور شد نقشه های مذکور با پنج برابر دقت نسبت به نقشه های موجود و با مقیاس یک به 10هزار تهیه شده است. مرکز مطالعات ژئوتکنیک و مقاومت مصالح شهرداری تهران در نظر دارد با توسعه این طرح به سایر مناطق 22گانه، اقدام به ایجاد یک بانک  جامع اطلاعاتی در مورد شرایط ژئوتکنیکی پایتخت کند.

وی دسترسی آسان به پارامترهای تعیین کننده محاسبات ژئوتکنیکی و اطلاع از محدوده آنها برای طراحی اولیه انواع سازه های شهری و حتی سایر ابنیه مهم را از مزایای وجود نقشه های پهنه بندی ژئوتکنیکی دانست و از معاونان فنی و عمرانی کلانشهرهای کشور خواست تا ضمن اعتماد به توان متخصصان داخلی، نسبت به تهیه نقشه های پهنه بندی ژئوتکنیکی در شهرهای متبوع خود اقدام کنند.

مدیرعامل سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران، در ادامه با بیان آنکه مقوله تضمین کیفیت پروژه های عمرانی در معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران به صورت عینی محقق شده است، این دستاورد مهم را حاصل تدوین، تصویب و ابلاغ نظام فنی و اجرایی شهرداری تهران و استقرار نظام جامع ارتقای کیفیت دانست و افزود: اسناد این نظامنامه در اختیار مدیران سایر کلانشهرها و شهرهای بزرگ کشور قرار گرفته است و کارشناسان و مشاوران دست اندرکار در تدوین اسناد و دستورالعمل های مختلف نظام فنی و اجرایی، امیدوار هستند از نقطه نظرات و بازخوردهای اجرایی این نظامنامه در سایر مراکز جمعیتی کشور بهره مند شوند.

گفتنی است بیست و دومین نشست معاونان فنی و عمرانی کلانشهرهای کشور که به میزبانی تهران در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شده بود، ضمن قرائت مصوبات کارگروه های مختلف به کار خود پایان داد.rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: معاونت برچسب ها: سازمان مشاور

  نظرات

| print
اخبار مرتبط :