1394/8/27 | 11:07 | 466 | 0

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد

لزوم استقرار مدیریت یکپارچه شهری در کلانشهرهای کشور

لزوم استقرار مدیریت یکپارچه شهری در کلانشهرهای کشوررئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران، بر لزوم استقرار مدیریت یکپارچه شهری در کلانشهرها و شهرهای بزرگ کشور تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، دکتر اقبال شاکری که در مراسم اختتامیه دومین جشنواره، همایش و نمایشگاه عمران شهری و بیست و دومین نشست معاونان فنی و عمرانی کلانشهرهای کشور سخن می گفت، استقرار مدیریت یکپارچه شهری و تامین منابع پایدار درآمد را از مهمترین نیازهای کلانشهرهای کشور دانست و افزود: منابع پایدار درآمد نظیر اخذ عوارض، نیاز به درآمد حاصل از ساخت و سازهای شهری را کاهش داده و به تبع آن میزان بارگذاری در کلانشهرهای کشور کاهش می یابد.

دکتر شاکری با بیان آنکه در نتیجه اجرای طرح پرداخت تسهیلات 25 میلیون تومانی خودرو 3200 میلیارد تومان از منابع مردم و دولت نصیب شرکت های خودروسازی شده است، این رقم را معادل منابع مالی موردنیاز برای توسعه حمل و نقل عمومی شهر تهران دانست و افزود: چه کسی پاسخگوی ترافیک، آلودگی هوا و خطرات ناشی از ورود این تعداد خودرو به خیابان های تهران و دیگر کلانشهرها است؟ اگر نظام مدیریت یکپارچه شهری وجود داشت، مجوز ارائه چنین تسهیلاتی باید توسط شهرداری ها صادر می شد.

وی با تاکید بر لزوم تغییر رویکردهای موجود در موضوع تامین منابع مالی پروژه های عمرانی، مشارکت بخش خصوصی را مکمل راهکارهای فعلی در زمینه تامین منابع پایدار درآمد برای کلانشهرهای کشور دانست و افزود: در بسیاری از کشورهای توسعه یافته جهان، به جای آنکه اعتبارات مورد نیاز برای اجرای پروژه های عمرانی به سرعت توسط بودجه های دولت یا مدیریت شهری تامین شود، پروژه ها در انتظار تامین مالی قرار می گیرند و چه بسا ممکن است نوبت تامین اعتبارات یک پروژه خاص هنگامی فرا برسد که دیگر آن طرح از حیض انتفاع خارج شده باشد.

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اجرای پروژه های عظیم عمرانی طی دوره فعلی مدیریت شهری پایتخت، سبک زندگی شهروندان را متاثر از مجموعه اقدامات ریز و درشت شهرداری ها دانست و افزود: کارهای کوچک و کم هزینه در کنار پروژه ها و اقدامات بزرگ، زمینه ساز تامین آرامش، رفاه و امنیت شهروندان هستند و نباید مورد غفلت واقع شوند.

وی با تقدیر از معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران به دلیل برگزاری دومین همایش عمران شهری و میزبانی از بیست و دومین نشست معاونان فنی و عمرانی کلانشهرهای کشور، ابراز امیدواری کرد چنین نشست هایی سبب هم افزایی توانمندی مدیران شهری و انجام اقدامات اثرگذار در کیفیت زندگی شهروندان شود.rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: معاونت فنی عمرانی

اخبار مرتبط:
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print