1394/6/11 | 10:01 | 785 | 0

برای نخستین بار توسط شورای عالی فنی شهرداری تهران/ آیین نامه تشخیص صلاحیت تولیدکنندگان آسفالت تصویب شد

برای نخستین بار توسط شورای عالی فنی شهرداری تهران/ آیین نامه تشخیص صلاحیت تولیدکنندگان آسفالت تصویب شدمعاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از تصویب آیین نامه تشخیص صلاحیت تولیدکنندگان آسفالت در چهل و پنجمین جلسه شورای عالی فنی شهرداری تهران خبر داد. 

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس علیرضا جاوید ضمن اعلام خبر فوق افزود: آیین نامه تشخیص صلاحیت تولید کنندگان آسفالت برای نخستین بار تدوین، تصویب و آماده ابلاغ شده است.

وی با بیان آنکه آسفالت به دلیل طول 12 هزار کیلومتری معابر شهر تهران، یکی از پرمصرف ترین مصالح مورد استفاده در پروژه های عمرانی پایتخت است، یادآور شد: هدف از تدوین آیین نامه تشخیص صلاحیت تولیدکنندگان آسفالت، ارتقای کیفیت آسفالت مصرفی در پروژه های عمرانی شهر تهران از طریق به کارگیری تولیدکنندگان توانمند و ذی صلاح بوده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، ارزشیابی مستمر تولیدکنندگان و ارزیابی میزان تجربه، توان فنی و بنیه مالی را از معیارهای اصلی تشخیص صلاحیت در آیین نامه مذکور دانست و افزود: یکی از نکات اصلی منظور شده در این آیین نامه، مقوله ارزشیابی مستمر تولیدکنندگان است به نحوی که برونداد تولیدات آسفالت واحدهای تولیدی در رتبه بندی و ارجاع کارهای بعد در نظر گرفته می شود. علاوه بر این، انجمن صنفی تولیدکنندگان آسفالت به عنوان یک نهاد اجتماعی مستقل در فرآیند ارزشیابی نقش فعال خواهد داشت.

مهندس جاوید با بیان آنکه شرکت های تولید کننده آسفالت براساس ساز و کار تعیین شده در آیین نامه تشخیص صلاحیت تولیدکنندگان آسفالت پس از ارزیابی توسط هیئت ارزیابی و ارزشیابی، رتبه بندی شده و براساس رتبه کسب شده ظرفیت مشخصی برای مشارکت در پروژه های عمرانی شهرداری تهران خواهند داشت، یادآور شد: در گواهینامه صلاحیت هریک از واحدهای تولیدی، محدوده جغرافیایی معینی برای عرضه آسفالت در نظر گرفته می شود تا کیفیت آسفالت به دلیل طولانی شدن فاصله حمل و در نتیجه افت دمای مناسب مخلوط آسفالتی کاهش پیدا نکند.

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، در مراحل اجرایی این آیین نامه از توان فنی و مشارکت انجمن صنفی تولیدکنندگان آسفالت نیز استفاده موثر به عمل خواهد آمد. همچنین تمام پیمانکاران طرف قرارداد با شهرداری تهران و همچنین سازمان ها، مناطق و شرکت های تابعه، پس از گذشت 4 ماه از زمان ابلاغ آیین نامه مذکور، ملزم به تامین آسفالت موردنیاز از تولیدکنندگان مجاز خواهند بود و حتی در قراردادهای خرید و پخش آسفالت نیز، پیمانکار مربوطه فقط مجاز به تهیه آسفالت از تولیدکنندگان دارای گواهینامه صلاحیت می باشد.

rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: شورای عالی فنی معاونت فنی عمرانی

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print