1393/5/19 | 12:18 | 1091 | 0

با حضور "پروفسور ایتو" برگزار شد

سمینار تخصصی تغییر رویکرد مواجهه با رودخانه های شهری، از ساماندهی به احیا

سمینار تخصصی تغییر رویکرد مواجهه با رودخانه های شهری، از ساماندهی به احیا صبح روز دوشنبه بیستم مردادماه سال 1393، سمینار تخصصی "تغییر رویکرد مواجهه با رودخانه های شهری، از ساماندهی به احیا" در سالن آمفی تئاتر سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران در این همایش که به همت گروه آب های سطحی سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران برگزار  شد، "پروفسور ایتو" عضو هیئت علمی دانشگاه توکیو و هیئت مدیره تشکیلات آسیایی احیای رودخانه ها به سخنرانی پرداختند .

بهبود وضعیت فرهنگی و اجتماعی محله های همجوار با روددره ها، ایجاد مکان های تفریحی و گردشگری و همچنین تلاش برای کاهش ریسک سیلاب و بهبود کیفیت آب، از جمله مواردی است که می تواند در بررسی جامع و احیای روددره ها مدنظر قرار گیرد. ضمن آنکه موضوع ساماندهی قنوات و آب های سرگردان زیرسطحی در محدوده حوضه آبریز یا تغذیه زیرزمینی، از دیگر اهداف مدیریت به هم پیوسته منابع است که می تواند در طرح های احیای روددره ها پیگیری شود.

گفتنی است در سال های اخیر اقدامات متعددی در راستای ساماندهی مسیر رودخانه های شهر تهران انجام شده است که از آن جمله می توان به احداث بوستان نهج البلاغه در مسیر رودخانه فرحزاد و بوستان جوانمردان در مسیر رودخانه کن اشاره کرد. کاهش جریان ورودی آب از سرشاخه ها، ورود فاضلاب خانگی و صنعتی و همچنین دخل و تصرف در حریم رودخانه ها از چالش هایی است که حیات آبراهه ها و به تبع آن سفره های آب زیرزمینی تغذیه کننده از بستر آنها را تهدید می کند.


rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: معاونت فنی عمرانی

اخبار مرتبط:
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print