1393/3/10 | 12:11 | 1240 | 0

با رفع معارضات ملکی در منطقه 18

بزرگراه شهید بروجردی تکمیل می شود

 بزرگراه شهید بروجردی تکمیل می شودبا تکمیل بزرگراه 5120 متری شهید بروجردی، ضمن ارتباط بزرگراهی بین بازار آهن با بزرگراه آزادگان و آزادراه تهران- ساوه، تردد خودروهای سنگین از معابر حمل و نقلی جنوب غرب پایتخت حذف خواهد شد.

.به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مجری طرح های بزرگراهی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران ضمن اعلام خبر فوق افزود: تکمیل پروژه احداث بزرگراه شهید بروجردی علاوه بر ایجاد بهره مندی های ارزنده حمل و نقلی برای شهروندان ساکن منطقه 18، دارای عملکردهایی فرامنطقه ای است و از این رو مسئولیت احداث بخش های باقی مانده آن، به سازمان مهندسی و عمران شهر تهران واگذار شده است.

مهندس قاسم مالدار در تشریح موقعیت و ابعاد این پروژه، با بیان آنکه بزرگراه شهید بروجردی بزرگراهی در امتداد آزادراه تهران- ساوه و در بخش حدفاصل بزرگراه آزادگان تا بلوار 45 متری بهار است، گفت: این بزرگراه شرقی- غربی در مسیر 5120 متری خود دارای تقاطع هایی غیرهمسطح با بزرگراه آزادگان، بلوار شهید مهتدی، رودخانه کن، محور 45 متری کن(بزرگراه شهید هاشمی)، خیابان اصغری و بلوار الغدیر می باشد.

وی با اشاره به آنکه نقطه آغاز این مسیر یعنی تقاطع غیرهمسطح بزرگراه آزادگان با آزادراه تهران- ساوه، طی سال های اخیر به صورت یک تقاطع شبدری کامل ساخته شده و در اختیار شهروندان قرار گرفته است، یادآور شد: مسیر حدفاصل تقاطع بزرگراه آزادگان تا بعد از تقاطع بلوار شهید مهتدی نیز از جمله بخش هایی است که از زمان شروع پروژه توسط شهرداری منطقه 18 در سال 1389، تکمیل و آماده اجرای روکش آسفالت شده است. به تعبیر دیگر بخش باقی مانده مسیر بزرگراه شهید بروجردی، شامل مسیری 3800 متری است که باید همزمان با تکمیل تقاطع های رودخانه کن، محور 45 متری کن، خیابان اصغری و بلوار الغدیر احداث شود.

گفتنی است بخش باقی مانده بزرگراه شهید بروجردی دارای 145 پلاک معارض است و در واقع احداث 3200 متر از این مسیر نیاز به تملک املاک معارض دارد؛ املاکی که باید توسط شهرداری منطقه 18 تملک و آزادسازی شوند.rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: معاونت فنی عمرانی فنی عمرانی مناطق

اخبار مرتبط:
  نظرات


| print