1392/8/7 | 11:47 | 4009 | 0

راه اندازی سیستم نورپردازی زیباترین پل کابلی تهران

راه اندازی سیستم نورپردازی زیباترین پل کابلی تهران

مجری طرح های پل و ابنیه سازمان مهندسی و عمران شهر تهران با اعلام اتمام عملیات نورپردازی سازه قوسی شکل پل کابلی جوادیه، از روشن شدن این پل به صورت آزمایشی خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس محمدحسن وساق ضمن اعلام این خبر افزود: پل کابلی جوادیه یکی از طرح های منحصر به فرد به لحاظ طراحی سازه در منطقه خاورمیانه محسوب می شود و سازه اصلی پل که به صورت سه پایه اجرا شده است از نمادهای شهر تهران محسوب می شود؛ به همین دلیل نورپردازی این پل نیز به عنوان یک پروژه ویژه زیر نظر سازمان مهندسی و عمران شهر تهران اجرا شد.

به گفته وی، در نورپردازی پل جوادیه از 25500 سلول گرافیکی استفاده شده است که باقابلیت نمایش تصاویر و متن، زیبایی خاصی به آن می بخشد.

مهندس وساق با بیان اینکه مرحله تست و آزمایش سلول های گرافیکی سیستم نورپردازی پل جوادیه بین اعیاد قربان تا غدیر صورت گرفت و به تائید رسید، افزود: پروژه نورپردازی پل جوادیه تا امروز حدود 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و عناصر نوری نواری و لوله ای و سلول های گرافیکی در مرحله رفع نواقص قرار دارند؛ ضمن اینکه عناصر وال واشر آبی و سفید در هفته های آتی نصب و تکمیل خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد به ‌دلیل قرار گرفتن پل کابلی جوادیه در کریدور هوایی و ریلی شهر تهران، بررسی طرح‌ها و انتخاب ‌طرح برتر در‌ زمینه نورپردازی این سازه، با هدف تکمیل جذابیت‌ های منحصربه‌ فرد آن در شب صورت گرفته ‌است. به‌ همین‌ منظور سیستم نورپردازی پل‌جوادیه در سازه قوسی ‌شکل به ‌گونه‌ای طراحی‌ شده که طیف و شدت‌ نوری آن قابل‌ تنظیم بوده و این سازه را نه‌ تنها از شعاع چند کیلومتری بلکه برای مسافران هوایی شهر تهران قابل ‌رؤیت می‌سازد.

 

 

 

 

 

 

rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: معاونت فنی عمرانی سازمان مهندسی

اخبار مرتبط:
  نظرات


| print