1398/8/12 | 11:36 | 79 | 0

مدیرعامل شرکت خاکریزآب در خصوص هزینه های سنگین نصب زباله گیر مطرح کرد

صرفه جویی 70 میلیارد تومانی با نریختن زباله در انهار

صرفه جویی 70 میلیارد تومانی با نریختن زباله در انهارمدیرعامل شرکت خاکریزآب، پاکسازی و لایروبی کانال‌های اصلی جمع آوری و هدایت آبهای سطحی شهر تهران را وظیفه‌ای دشوار خواند و خواستار همکاری شهروندان در جهت نگهداری بهتر از این زیرساخت ها شد.

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران به نقل از شهرنوشت، مهندس پیمان عباسی ضمن اعلام مطلب فوق، یادآور شد: ورود زباله و فاضلاب به کانال‌های هدایت رواناب ها، ظرفیت این مجاری را کاهش داده و سبب بروز مشکلات مختلفی از قبیل آبگرفتگی می شود.

وی با بیان آنکه امسال سال سوم اقدامات اجرایی در برنامه 25 ساله طرح جامع آب‌های سطحی شهر تهران است، تکمیل شبکه جمع آوری و هدایت آبهای سطحی شهر تهران را نیازمند اجرای 210 پروژه در زمینه ساخت رسوب گیرها و حوضچه های تعدیل سیلاب، توسعه کانال‌ها، رفع نقاط آبگیر و پایش کمی و کیفی شبکه‌ دانست و خاطرنشان ساخت هزینه اجرای این پروژه‌ها نزدیک به 6 هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

مهندس عباسی با اعلام اینکه هزینه نصب 30 شبکه زباله گیر موردنیاز در سطح شهر تهران حدود 70 میلیاردتومان است، یادآور شد: اگر با اجرای تمهیدات و سیاست های فرهنگی و اجتماعی از ریختن زباله‌ در نهرها جلوگیری شود، دیگر لازم نیست عوارض دریافتی از شهروندان صرف ساخت و اجرای تاسیسات زباله گیر گردد.

مدیرعامل شرکت خاکریز آب در ادامه بر اجرای اقدامات مربوط به نگهداشت کانال ها همزمان با پیشبرد پروژه های توسعه‌ شبکه تاکید کرد و گفت: درحال حاضر در 12 نقطه از سطح شهر تهران، اقدامات نگهداری انجام می‌شود. 

به گفته مدیرعامل شرکت خاکریزآب در حالی که  ارزش شبکه هدایت آبهای سطحی شهر تهران حدود 7 هزار میلیارد تومان است، هزینه سالانه نگهداشت و رسیدگی به این شبکه 530 کیلومتری به 250 میلیارد تومان می رسد.                                             


rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: معاونت فنی عمرانی

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print