1398/5/24 | 10:12 | 152 | 0

پیشرفت پروژه احداث تونل- زیرگذر استاد معین از مرز 50 درصد فراتر رفت

پیشرفت پروژه احداث تونل- زیرگذر استاد معین از مرز 50 درصد فراتر رفتپیشرفت عملیات اجرایی پروژه احداث تونل- زیرگذر امتداد خیابان استاد معین، از مرز 50 درصد فراتر رفت.

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ضمن اعلام اتمام عملیات حفاری در دومین بخش از بخش های ششگانه سطح مقطع 172 مترمربعی این تونل که از عرض خیابان آزادی عبور می کند، از پیشرفت 51 درصدی عملیات اجرایی این پروژه راهگشای عمرانی خبر داد.

وی با یادآوری اینکه با توجه به شرایط ناپایدار زمین و همچنین نحوه اجرای بخش تونلی پروژه احداث تونل- زیرگذر خیابان استاد معین به روش اتریشی، سطح ‌مقطع مورد‌نظر به ‌یکباره حفاری ‌نمی‌شود بلکه در چند‌مرحله، ابتدا بخش‌هاي كناري تونل حفر ‌شده و پس ‌از اجرای تمهیدات‌خاص برای تحکیم دیواره‌ها، قسمت میانی تونل مورد حفاری قرار می‌گیرد، خاطر نشان کرد: با اتمام حفاری دومین بخش از کل سطح مقطع تونل، پیشرفت عملیات حفاری این تونل 73 متری به 43 درصد رسیده است.

مهندس صبوری کف برداری و تحکیم بخش های حفاری شده در جبهه های شرقی و غربی پروژه را از مهمترین اقدامات در حال اجرای پروژه احداث تونل- زیرگذر امتداد خیابان استاد معین دانست و یادآور شد: کار حفاری بخش میانی تونل متعاقب به سرانجام رسیدن این اقدامات، از هر دو سمت شمالی و جنوبی آغاز خواهد شد.

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، نصب قطعات پیش ساخته نما در رمپ جنوبی پروژه، از دیگر فعالیت هایی است که طی روزهای اخیر آغاز شده است.

 لازم به ذکر است با بهره برداری از این زیرگذر تونلی، ضمن اتصال معابر شمالی و جنوبی خیابان آزادی، از ترافیک کندروهای خیابان و میدان آزادی کاسته شده و وضعیت تردد در مسیرهای امتداد بلوار استاد معین بهبود می یابد.
rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: معاونت فنی عمرانی

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print