1398/5/16 | 10:06 | 131 | 0

در هفتمین کنفرانس مدیریت و مهندسی سیلاب مطرح شد

تایید عملکرد مناسب شبکه جمع آوری آبهای سطحی شهر تهران

تایید عملکرد مناسب شبکه جمع آوری آبهای سطحی شهر تهرانهفتمین کنفرانس مدیریت و مهندسی سیلاب، با حضور مهندس محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران و دكتر  پیروز حناچی شهردار تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، در این نشست که به منظور ارائه و بررسی آخرین دستاوردها و پژوهش های فنی و مدیریتی کشور در حوزه کنترل ، مدیریت و مهندسی سیلاب در دانشگاه تهران برگزار شد، مهندس پیمان عباسی مدیرعامل شرکت خاکریزآب طی سخنانی با موضوع چالش های مدیریت سیلاب در پایتخت، به ارائه تاریخچه ای از مطالعات طرح جامع آب های سطحی شهر تهران پرداخت.

وی با بیان آنکه تاکنون 530 کیلومتر از شبکه اصلی جمع آوری و هدایت آب های سطحی توسط شرکت خاکریز آب اجرا شده است، وضعیت مطلوب معابر شهر تهران طی بارندگی های سال جاری را نشانه عملکرد مناسب این شبکه دانست.

مهندس عباسی با تاکید بر این نکته که کنترل و مدیریت سیلاب در مبدا و بالادست شهر تهران با بررسی، مطالعه و اجرای طرح های جدید امکان پذیر است، اجرای اقدامات مناسب در جهت جذب آب در بالادست را  امری راهگشا دانست و یادآور شد: شیب زیاد شهر تهران و اختلاف 800 متری تراز آب در بالادست و پایین دست پایتخت، فرصت مناسبی برای اجرای پروژه های نوین و استفاده بهینه از انرژی آب و سیلاب است؛ موضوعی که می تواند با همكاری نهادهایی همچون وزارت نيرو و وزارت جهاد كشاورزی، به نتایج قابل توجهی منجر شود.

گفتنی است در حاشيه اين كنفرانس، كارگاهی با عنوان "كارگاه آموزشی طرح جامع آبهای سطحی شهر تهران"  با حضور مهندس "حامد زعفرانچی" سرپرست معاونت فنی و مهندسی شركت خاكريزآب و مهندس "سعید احمری" مدير گروه آبهای سطحی سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران برگزار شد. 
rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: معاونت فنی عمرانی

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

| print