1398/4/29 | 09:59 | 33 | 0

انجام آزمایشات کنترل کیفی فولاد در گروه مقاومت مصالح مرکز مطالعات ژئوتکنیک و مقاومت مصالح

به گزارش پایگاه خبری سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران، استفاده از ضوابط، معیارها و استانداردهای ملی برای طراحی، انتخاب مصالح، اجرا، بهره‌برداری و نگهداری طرح‌های عمرانی به لحاظ توجیه فنی و اقتصادی آن‌ها از اهمیتی ویژه برخوردار است. نظام جدید فنی و اجرایی طرح‌های عمرانی کشور، بکارگیری معیارها، استانداردها و ضوابط فنی را در مراحل طراحی انتخاب مصالح، اجرا، بهره‌برداری و نگهداری طرح‌های عمرانی، مورد تاکید جدی قرار داده است.

مدیر گروه مقاومت مصالح مركز مطالعات ژئوتكنيك گفت: اين مركز در راستای کنترل هرچه بیشتر این‌گونه مصالح و با حمایت‌های معاونت فنی و عمرانی شهرداری و مدیر عامل سازمان مشاور اقدام به خرید تجهیزات کامل آزمایشگاهی شامل دستگاه‌های مختلف کشش، خم و بازخم و خم مقید از یکی از شرکت‌های دانش بنیان ایرانی با دقتی مشابه تجهیزات به روز اروپایی و امریکایی نموده است.

سازه فولادی مجموعه‌ای از اعضای باربر، ساخته شده از ورق یا نیم‌رخ‌های فولادی است که به کمک اتصالات، اسکلت ساختمان را به وجود می‌آورند. همچنين از فولاد بصورت انواع ميلگرد براي مصلح كردن بتن و افزايش مقاومت كششي آن استفاده مي­شود. استفاده از مصالح ساختمانی بدون کیفیت در سازه می‌تواند باعث بروز زیان‌های کلان مالی و جانی شود مسئله‌ای که همیشه موجب نگرانی طراحان و سازندگان سازه‌های فولادی و بتنی است. لذا باتوجه به حساسیت‌های مدیریت شهری در استفاده از مصالح استاندارد و با کیفیت در پروژه‌های عمرانی لزوم کنترل کیفی انواع فولاد اعم از میلگرد، پیچ و مهره، ورق‌های فولادی و ژئوسنتتیک‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی افزود: با تجهیز مرکز مطالعات ژئوتکنیک و مقاومت مصالح به این دستگاه‌ها علاوه بر انجام آزمایش برروی انواع میلگرد، ورق، تسمه، تیرآهن و پیچ و مهره امکان کنترل کیفیت انواع ژئوسنتتیک‌ها اعم از ژئوگرید، ژئوتکستایل و ژئوممبراین‌ها نیز فراهم گردیده است.

rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: ژئوتکنیک

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print