1398/4/20 | 12:53 | 189 | 0

مدیرعامل شرکت خاکریزآب خبر داد:

احداث بیش از 4 کیلومتر تونل انتقال آبهای سطحی در مدت زمان 2 سال

احداث بیش از 4 کیلومتر تونل انتقال آبهای سطحی در مدت زمان 2 سالدکتر خسرو ارتقایی مشاور شهردار تهران در امور رود دره ها، از اقدامات انجام شده به منظور آغاز عملیات اجرایی پروژه جمع آوری و هدایت آبهای سطحی محدوده بزرگراه فتح بازدید میدانی به عمل آورد.

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، در این بازدید که با حضور مهندس پیمان عباسی مدیرعامل شرکت خاکریزآب و جمعی از دست اندرکاران پروژه صورت پذیرفت، روند باز راه اندازی دستگاه حفار مکانیزه و سیستم های پشتیبان آن مورد بررسی قرار گرفت.

در جریان این بازدید میدانی، مهندس عباسی مدیرعامل شرکت خاکریز آب، طی سخنانی با بیان اینکه باز راه‌اندازي دستگاه‌حفار مکانیزه و نيز سيستم پشتيبان آن، بدون كمك‌گرفتن از كارشناسان خارجی و صرفاً با تكيه ‌بر توانمندي‌ها و ابتكارات متخصصان‌ايراني، ظرف مدت 4 ماه انجام‌شده است، گفت: قرار است با كمك اين ماشين حفار، بیش از 4‌ كيلومتر تونل به منظور جمع آوری رواناب های سطحی سامانه غرب رودخانه وردآورد در مدت ‌زمان حدود 2 سال احداث شود.

وی با یادآوری اینکه دستگاه حفاري كه براي اين پروژه مد نظر قرارگرفته است، در دهه 80  دو تونل بهمنيار و خيام را با روش حفاري‌ باز احداث کرده و در دهه 90  مجدداً در عملیات احداث تونل کمکی ابوذر به روش حفاری بسته مورد استفاده قرار گرفته است، یادآور شد: این  سیستم مکانیزه یک بار دیگر برای کمک به محافظت از شهر در مقابل خطر سیلاب در سینه کار قرار می گیرد تا عملیات حفاری و سگمنت گذاری را آغاز کند.

به گفته مدیرعامل شرکت خاکریزآب، پروژه جمع آوری و هدایت آبهای سطحی محدوده بزرگراه فتح که شامل حفر تونلی 4200 متری در بخش حدفاصل حوضچه تعدیل سیلاب شهریار تا ابتدای خیابان وردآورد است، وظیفه انتقال آبهای سطحی مناطق 21 و 22 شهر تهران به رودخانه کرج را بر عهده خواهد داشت.


rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: معاونت فنی عمرانی

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print