1398/4/19 | 09:46 | 250 | 0

پیشرفت پروژه احداث پل های تقاطع ثامن از مرز 84 درصد فراتر رفت

پیشرفت پروژه احداث پل های تقاطع ثامن از مرز 84 درصد فراتر رفتمعاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، از آغاز عملیات اجرایی پل شرق به جنوب تقاطع غیرهمسطح ثامن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس صفا صبوری دیلمی، ضمن اعلام خبر فوق افزود: متعاقب تملک هایی که اخیرا صورت گرفته، عملیات احداث پلی که در طرح تقاطع ثامن تکمیل کننده گردش ترافیکی شرق به جنوب می باشد، ، آغاز شده است. 

مهندس صبوری با بیان اینکه طی ماه های اخیر بیش از 17 هزار مترمربع از املاک معارض پل های تقاطع ثامن، با صرف مبلغی حدود 37 میلیارد تومان و البته به قیمت توافق شده در سال های 95 و 96 تملک و تحویل مجریان پروژه شده است، افزود: متعاقب اجرای این اقدامات، علاوه بر فراهم شدن امکان احداث پل شرق به جنوب، فضای کارگاهی لازم برای ساخت تعدادی از شیبراهه های سایر پل ها مهیّا شده است و دست اندرکاران پروژه مصمم هستند تا پس از رفع معارض خطوط برق 20 کیلو ولت در جنوب بزرگراه امام رضا(ع)، عملیات حجیم خاکریزی این شیبراهه ها را آغاز کنند.

وی اصلاح هندسی مسیرهای کندرو و تندرو بزرگراه امام رضا(ع) در محدوده تقاطع با بزرگراه شهید نجفی رستگار را یکی از مهمترین جبهه های کاری پروژه احداث تقاطع ثامن دانست و افزود: در حال حاضر اجرای اقداماتی از قبیل اصلاح هندسی، تعریض و اصلاح تراز ارتفاعی در 1700 متر از طول مسیر کندروی شمالی بزرگراه امام رضا(ع) در بخش غربی پل دوربرگردان غرب به غرب ادامه دارد و در نتیجه اجرای مجموعه اقدامات یادشده، پیشرفت عملیات اجرایی تقاطع ثامن از مرز 84 درصد فراتر رفته است.

شایان ذکر است تقاطع ثامن که در محل تلاقی بزرگراه های امام رضا(ع)، شهید نجفی رستگار و شهید شوشتری قرار دارد، دارای 5 پل روگذر و یک مسیر زیرگذر می باشد. پل دوربرگردان غرب به غرب بزرگراه امام رضا(ع) تنها پلی است که در این تقاطع زیر بار ترافیک رفته است. ضمنا غیر از پل طراحی شده در امتداد مسیر شرق به جنوب، عملیات سازه ای سایر پل های این تقاطع تکمیل شده و احداث شیبراهه ها و مسیرهای دسترسی آنها نیز متعاقب رفع بخش قابل ملاحظه ای از معارض های ملکی، در دستور کار قرار گرفته است.
rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: معاونت فنی عمرانی

اخبار مرتبط:
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print