1398/4/5 | 12:48 | 267 | 0

در نشست کمیته فنی مطالعات محیط زیستی(غربالگری) انجام شد:

بررسی محیط زیستی پروژه های جدید معاونت فنی و عمرانی و مناطق 2 و 14 شهرداری تهران

بررسی محیط زیستی پروژه های جدید معاونت فنی و عمرانی و مناطق 2 و 14 شهرداری تهراننشست کمیته فنی مطالعات محیط زیستی(غربالگری) با هدف بررسی پروژه های جدید سال 98 جهت اجرا در سطح شهر برگزار شد.

نهمین نشست کمیته فنی مطالعات محیط زیستی(غربالگری) با هدف بررسی پروژه های جدید معاونت فنی و عمرانی و مناطق 2 و 14 شهرداری تهران به ریاست صدرالدین علی پور مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار و با حضور برخی از نمایندگان شورای اسلامی شهر تهران، اساتید و متخصصین حوزه عمران، حمل و نقل، خدمات شهری و محیط زیست برگزار شد.

در این نشست پروژه تصفیه خانه آب های سطحی کانال چمران واقع در منطقه 2 مورد بررسی قرار گرفت. این پروژه با توجه به وسعت فضای سبز منطقه و محدودیت احداث چاه جهت آبیاری و با هدف تامین آب با کیفیت جهت آبیاری فضای سبز شهری در 3 واحد با ظرفیت 20 لیتر بر ثانیه طراحی شده است.

با نظر اعضای کمیته غربالگری و پس از بررسی طرح تصفیه خانه آب های سطحی کانال چمران و اثرات احتمالی آن در مراحل ساخت و بهره برداری، طرح مذکور باید مورد مطالعات ارزیابی محیط زیستی قرار گیرد.

در خصوص طرح احداث ساختمان اداری و اسکان کارگری اداره بازیافت واقع در منطقه 14 با توجه به اینکه در این طرح بازیافت زباله به میزان 10 تن در روز انجام می شود که بدون تردید بر روی محیط زیست تاثیرگذار است، ضرورت انجام مطالعات توجیه محیط زیستی توسط اعضای کمیته فنی غربالگری تصویب شد. 

لازم به ذکر است در این نشست ضمن بررسی  پروژه های ایمن سازی رودخانه کن و جمع آوری آب های سطحی بزرگراه محمدعلی جناح و با عنایت به اهمیت انجام مطالعات ارزیابی اثرات محیط زیستی آب های سطحی به صورت جامع و یکپارچه، مقرر گردید در طرح کلی، مطالعات آن ها لحاظ گردد.rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: سازمان مشاور فنی عمرانی مناطق

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print