1398/3/22 | 09:59 | 203 | 0

برگزاری نشست تخصصی پایش سلامت سازه های زیربنایی شهرها

برگزاری نشست تخصصی پایش سلامت سازه های زیربنایی شهرهانشست تخصصی "پایش سلامت سازه های زیربنایی؛ چالش ها و دستاوردها" با حضور جمعی از مدیران ارشد معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، اساتید برجسته دانشگاه های کشور و مهندسان مشاور فعال در حوزه پایش سلامت سازه های عمرانی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، طی این نشست که با هدف ظرفیت سازی و ارتقای دانش فنی در زمینه روش ها و پروژه های شاخص پایش سلامت پل ها و سایر سازه های عمرانی برگزار شد، دکتر "مسعود صنایعی" از اساتید دانشگاه تافتس آمریکا(Tufts University) و مشاور عالی طرح پایش سلامت برج میلاد، ضمن تشریح روش های پایش سلامت، به ارائه کاربرد این استراتژی در نگهداشت پل های سواره رو و سازه های بلندمرتبه پرداخت و برخی از تجربیات جهانی و مطالعات موجود در این زمینه را مورد بررسی قرار داد.

وی در این نشست، ضمن معرفی روش های مختلف پایش سلامت سازه های عمرانی از طریق ابزار دقیق و همچنین فرآیند مدل سازی به منظور تبدیل داده ها به اطلاعات کمّی و قابل اندازه گیری، به پرسش ها و ابهامات شرکت کنندگان پاسخ داد. 

گفتنی است طی چند دهه اخیر، پایش سلامت سازه ها به عرصه تحقیقاتی گسترده ای تبدیل شده است چراکه شناسایی زودهنگام آسیب ها می تواند از خرابی فاجعه بار سازه ها جلوگیری کرده و برنامه ریزی برای اجرای اقدامات مرمتی را تسهیل کند. راهبری این تکنیک ها در مورد پل ها و سایر سازه های عمرانی شهر تهران، بر عهده کارشناسان گروه مقاوم سازی و پایش سلامت پل و ابنیه فنی سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران قرار دارد. 

لازم به ذکر است در نشست تخصصی پایش سلامت سازه های زیربنایی، آقایان دکتر رحیم زاده و دکتر بخشی از دانشگاه صنعتی شریف، دکتر شکیب از دانشگاه تربیت مدرس، دکتر عشقی از پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله، دکتر یکرنگ نیا از دانشگاه شهید رجایی، دکتر عطایی از دانشگاه علم وصنعت، دکتر عسگریان از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، دکتر اسفندیاری، دکتر نیوشا و دکتر شاه حسینی از دانشگاه امیرکبیر، دکتر لواسانی از دانشگاه خوارزمی، خانم ها دکتر بی طرف از دانشگاه تهران و دکتر شمشیرساز از دانشگاه امیرکبیر حضور داشتند.


rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: معاونت فنی عمرانی

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print