1397/12/11 | 16:17 | 180 | 0

دکتر پیروز حناچی در آیین بهره‌برداری از ۴ پروژه عمرانی:

٧٠٠ دهنه پل در پایتخت نیازمند رصد دائمی هستند + گزارش تصویری

٧٠٠ دهنه پل در پایتخت نیازمند رصد دائمی هستند + گزارش تصویریشهردار تهران گفت که تقویت زیرساخت‌ها و مقاوم‌سازی پل‌ها حیاتی است و در همین راستا باید حدود ٧٠٠ دهنه پل در تهران دائماً مانیتور شوند.

به گزارش پایگاه خبری شرکت یادمان سازه، دکتر پیروز حناچی در آیین بهره‌برداری از ۴ پروژه عمرانی که صبح امروز با حضور اعضای شورای شهر، معاونان و مدیران شهری در تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید حکیم با بلوار المپیک برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت میلاد حضرت فاطمه (س) گفت: در نتیجه اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح بلوار المپیک در منطقه٢٢، تنها در ۶ خط حمل‌ونقل عمومی و اتوبوسرانی، حدود 4.2 کیلومتر کسر مسیر خواهیم داشت و شهروندان ١۴ دقیقه زودتر به مقصد خواهند رسید. البته پیشبرد این پروژه مشکلات محلی نیز برای برخی ساکنین داشته است که با ساخت پل‌ها و دوبرگردان های بعدی حل خواهد شد.
حناچی تأکید کرد: تقویت زیرساخت‌ها و مقاوم‌سازی پل‌ها حیاتی است و باید حدود ٧٠٠ دهنه پل را در تهران دائماً مانیتور کنیم.
شهردار تهران در ادامه گفت: سال ١٩٩۵ در ژاپن زلزله‌ای رخ داد که تنها ٢٠ ثانیه طول کشید، اما حدود ۶ هزار نفر کشته داد و بسیاری از شریان‌های اصلی بر اثر آن تخریب شد؛ دو اتوبان اصلی به دنبال تخریب پل‌ها از بین رفتند و امکان کمک‌رسانی به مردم مختل شد؛ بخش زیادی از کشته‌شدگان نیز به خاطر دیر رسیدن امداد و آتش و شکستن شریان‌های اصلی گاز و آتش‌سوزی جان خود را از دست دادند.
شهردار تهران با بیان اینکه به امید خداوند تا انتهای سال چند پروژه دیگر را نیز مورد بهره‌برداری قرار خواهیم داد، گفت: در طرح‌های عمرانی نیز تغییر رویکرد خواهیم داشت به این معنی که بخشی از بار انجام پروژه را به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی می‌سپاریم.
وی با اشاره به وضعیت اقتصادی شهرداری تهران عنوان کرد: این پروژه‌ها در شرایطی اجرا شدند که منابع مالی کافی برای انجامشان موجود نبود، علی‌رغم این مشکلات تلاش شد تا طرح‌های عمرانی با پیشرفت فیزیکی بالا اجرایی شوند. مابقی طرح‌ها نیز با همین آهنگ تعقیب خواهند شد.
شهردار تهران در پایان ضمن تشکر از از زحمات معاونت فنی‌وعمرانی، خاطرنشان کرد: امیدوارم با اهتمام اطمینان مردم به مدیران شهری بتوانیم گزارش‌های بهتری ارایه دهیم. دوران سختی پیش‌رو داریم که ان‌شاءالله با هماهنگی و همراهی پشت‌سر خواهیم گذاشت.
به گزارش پایگاه خبری شرکت یادمان سازه، علاوه بر تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید حکیم با بلوار المپیک، پروژه‌های فاز دوم احداث شبکه جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی محدوده خیابان خاوران، مقاوم‌سازی و بهسازی لرزه‌ای پل تقاطع بزرگراه شهید چمران با مسیر ورودی نمایشگاه بین‌المللی شهر تهران و مقاوم‌سازی و بهسازی لرزه‌ای پل تقاطع بزرگراه‌های امام علی(ع) و شهید بابایی نیز امروز و در قالب این آیین به بهره‌برداری رسیدند.

rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها:

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print