1397/9/12 | 14:01 | 32 | 0

احداث 4400 متر تونل و کانال جمع آوری آب های سطحی در منطقه 15

احداث 4400 متر تونل و کانال جمع آوری آب های سطحی در منطقه 15تونل جمع آوری آب های سطحی در خیابان نفیس منطقه 15 تا پایان امسال به بهره برداری کامل می رسد.

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، وحیدرضا محمدی شهردار منطقه درباره این خبر گفت: این تونل حدفاصل خیابان خاوران تا کانال شهرزاد به طول 2 هزار متر در عمق 5 متری زمین و با سطح مقطع 8/1 متری توسط شرکت خاکریزان باهزینه ای بالغ بر 25 میلیارد تومان احداث شده است.

به گفته وی 1500 متر از آن آماده شده است و 500 متر باقی مانده آن تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

شهردار منطقه اضافه کرد: این تونل با هدف جمع آوری آبهای سطحی خیابان خاوران و روان آبهای مناطق بالادست طراحی شد که با بهره برداری کامل آن علاوه بر حذف انهار موجود در خیابان انورزاده، خاوران و شهید رضایی کمک بسزایی در حفظ محیط زیست و ارتقای ایمنی منطقه می کند.

محمدی در ادامه به احداث کانال سرخ حصار حدفاصل میدان بسیج تا بزرگراه دولت آباد اشاره کرد و افزود: این کانال به منظور جمع آوری آبهای سطحی محدوده منطقه و سرریز کانال های موجود در هنگام بارندگی و افزایش ضریب ایمنی املاک و معابر مجاور کانال، ابتدای مهر به بهره برداری رسید.

وی به تشریح مشخصات فنی این کانال پرداخت و گفت: این پروژه به طول 2 هزار و400 متر با عرض 6 متر و ارتفاع 4 متر بالغ بر 22 میلیارد تومان توسط شرکت خاکریزان طراحی و احداث شده است.

rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: فنی عمرانی مناطق

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print