1397/9/12 | 11:06 | 35 | 0

افتتاح 15 پروژه شهری تا پایان سال جاری در ورودی غربی پایتخت

افتتاح 15 پروژه شهری تا پایان سال جاری در ورودی غربی پایتختدیدار مردمی شهردار منطقه9 با نمازگزاران مسجد امام محمد باقر(ع) محله مهرآباد جنوبی، با هدف رفع مشکلات شهروندان و آگاهی از اقدامات انجام شده مجموعه شهری ورودی غربی پایتخت انجام شد.

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 9، سید علی مفاخریان با اعلام این خبر گفت: این مسجد به دلیل اجرای مراسم های ویژه به خصوص در بحث تشییع شهدای مدافع حرم و دفاع مقدس و برنامه های فرهنگی شاخص، یکی از مساجد تاثیرگذار در منطقه می باشد.

شهردار منطقه 9 در ادامه به توقف دو و نیم ساله زیرگذر استاد معین_آزادی اشاره کرد و گفت: تغییر در فضای عملکردی اجرای پروژه و کمبود اعتبارات، اجرای آن را با رکود مواجه کرد که در حال حاضر با پیگیری های متعدد و انتقال دغدغه شهروندان به مدیران ارشد شهری فعالیت مجدد این پروژه آغاز شده است. 

وی با اشاره به مراحل پایانی پروژه استاد معین و اتمام معارضات تاسیساتی تصریح کرد: با اتمام پروژه زیرگذر استادمعین_ آزادی اتصال دو منطقه9 و2 میسر می شود و زمینه رونق اقتصادی و شرایط بهتر کسب و کار در منطقه فراهم خواهد شد.

مفاخریان با تشکر از ارتش جمهوری اسلامی در خصوص همکاری در اتمام پروژه استاد معین گفت:با برداشته شدن دیوار پادگان جی در انتهای بلوار استاد معین، محور سی متری جی به آن متصل می شودکه امید است با تامین منابع مالی و همکاری سایر نهادهای ذینفع از جمله؛ وزارت دفاع و آموزش و پرورش بتوان پروژه یادگار امام(ره) را نیز به اتمام رساند.

وی به وضعیت ترافیکی میدان فتح و ایجاد سد معبر ناشی از فضای کارگاهی در این قسمت شریانی غرب پایتخت به عنوان یکی از دغدغه های محله مهرآباد اشاره و عنوان کرد: وجود فضای کارگاهی موجود در اطراف میدان فتح بواسطه پروژه ادامه شاخه غربی یادگار امام(ره) که هم اکنون به جهت کمبود اعتبار در حالت رکود است، موجب عدم استفاده از ظرفیت بهینه فضای ورزشی و تفریحی در میدان فتح و ایجاد گره ترافیکی شده است که با ساماندهی فضای کارگاهی می توان استفاده مطلوبی را از فضای موجود و رفع ترافیک در راستای رفع دغدغه شهروندان محله مهرآباد فراهم کرد. 

شهردار منطقه 9 همچنین با اشاره به اجرای طرح های ابتکاری نظیر طرح 3شنبه تا 3شنبه در حوزه نگهداشت محوری در محلات منطقه اذعان داشت: حضور مستمر معاونت های اجرایی از جمله؛ خدمات شهری، فنی و عمرانی، ترافیکی و تیم های عملیاتی در محلات اجرای طرح 3شنبه تا 3شنبه، به برطرف شدن مشکلات نگهداشت در محلات کمک کرد که البته با مشارکت مردم و همکاری کسبه و نیروی انتظامی نظم و انضباط ویژه ای برقرار شد. 

مفاخریان در خاتمه تاکید کرد:تاکنون52 پروژه شهری در منطقه9 افتتاح شده و 15 پروژه دیگر نیز مد نظر است، که از جمله آنها نورپردازی دائمی برج آزادی به شیوه نوین با هدف تقویت ظرفیت گردشگری در منطقه است که به حول الهی به زودی با حضور مسئولین شهری افتتاح خواهد شد.

rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: فنی عمرانی مناطق

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print