1397/9/11 | 11:48 | 164 | 0

آغاز حفاری بخش تونلی پروژه احداث زیرگذر امتداد خیابان استاد معین، بزودی

آغاز حفاری بخش تونلی پروژه احداث زیرگذر امتداد خیابان استاد معین، بزودیمدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، از آماده شدن مقدمات مربوط به حفاری و احداث بخش تونلی پروژه احداث تونل - زیرگذر امتداد خیابان استادمعین خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس احسان نوش آبادی با بیان آنکه رمپ های دسترسی موردنیاز برای حفاری و احداث تیرهای پیش رو در پروژه تونل - زیرگذر امتداد خیابان استادمعین در حال اجرا است، از آغاز عملیات حفاری تیرهای پیش رو ظرف روزهای آینده خبر داد و گفت: این تیرهای بتنی ضمن افزایش ضریب پایداری بستر خیابان آزادی در زمان حفاری تونل، نشست های احتمالی را به حداقل خواهد رساند.

وی با اعلام اتمام عملیات احداث سقف زیرگذر در جبهه شمالی پروژه (خیابان شهید اکبری)، از تلاش برای رفع معارضات تاسیساتی در جبهه جنوبی پروژه خبر داد و گفت: لوله 700 میلیتری آب به عنوان یکی از مهمترین موانع اجرایی پروژه، تا پایان آذرماه سال جاری جابجا خواهد شد. 

به گفته مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، پیشرفت عملیات اجرایی پروژه از مرز 37 درصد فراتر رفته است و از مجموع شمع های موردنیاز برای اجرای بخش زیرگذر، تنها 12 حلقه شمع باقی مانده است. 

لازم به ذکر است با بهره برداری از این زیرگذر تونلی، ضمن افزایش ظرفیت معابر شمالی- جنوبی منطقه، از ترافیک کندروهای خیابان آزادی کاسته شده و وضعیت تردد در مسیرهای امتداد بزرگراه یادگارامام(ره) بهبود می یابد. برقراری ارتباط خیابان استاد معین با محلات شمال خیابان آزادی، سبب خروج این معبر حمل و نقلی از بن بست موجود شده و به این ترتیب رفت و آمد میان محلات مناطق 2 و 9 شهرداری تهران تسهیل خواهد شد.

rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: معاونت فنی عمرانی

اخبار مرتبط:
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print