1397/9/8 | 10:08 | 185 | 0

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران خبر داد

افتتاح بخشی از مجموعه فرهنگی- تجاری برج طغرل در زمستان امسال

افتتاح بخشی از مجموعه فرهنگی- تجاری برج طغرل در زمستان امسال6 بلوک از بلوک های 10 گانه پروژه احداث مجموعه فرهنگی- تجاری برج طغرل، بهمن ماه امسال به بهره برداری می رسد.

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس ایرج معزی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران که در حاشیه بازدید میدانی از پروژه احداث مجموعه فرهنگی- تجاری برج طغرل سخن می گفت، ضمن اعلام خبر فوق افزود: بلوک های قابل بهره برداری در قالب فاز نخست این مجموعه با حدود 23 هزار مترمربع زیربنا در مرحله نهایی عملیات عمرانی و رفع نواقص احتمالی قرار داشته و به همراه 12 هزار مترمربع از محوطه باز پروژه و 4هزار متر مربع مسیر پیاده رو در اختیار شهروندان قرار خواهند گرفت.

وی با بیان آنکه تلاش برای تکمیل سالن آمفی تئاتر مجموعه فرهنگی- تجاری برج طغرل ادامه دارد، از پیشرفت 60 درصدی این بخش از پروژه خبر داد و گفت: اگرچه بعید به نظر می رسد سالن آمفی تئاتر مجموعه با توجه به دشوار بودن فرآیند تامین و نصب تجهیزات لازم تا پایان بهمن ماه امسال تکمیل شود اما این خبر خوش را به شهروندان ساکن در منطقه 20 شهر تهران می توان داد که 3 سالن سینما همزمان با بهره برداری از فاز نخست پروژه افتتاح خواهد شد.

گفتنی است مجتمع فرهنگی- تجاری برج طغرل در زمینی به مساحت 41500 مترمربع و زیربنای 31500 مترمربع، در منطقه 20 واقع شده و توسط سازمان عمرانی مناطق شهرداری، در نزدیکی برج باستانی طغرل در حال ساخت است. ارتفاع ابنیه موجود در این مجموعه با محوریت چشم انداز برج طغرل طراحی شده و معماری حلزونی شکل آن نیز برگرفته از معماری این اثر تاریخی بر جای مانده از قرن چهارم هجری است. پیشرفت عملیات اجرایی پروژه از مرز 82 درصد فراتر رفته است.rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: معاونت فنی عمرانی

اخبار مرتبط:
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print