1397/9/6 | 09:13 | 118 | 0

درخواست مشارکت حداکثری نهادهای ذیربط در اجرای پروژه ساماندهی محور شهری راه آهن تهران- تبریز

درخواست مشارکت حداکثری نهادهای ذیربط در اجرای پروژه ساماندهی محور شهری راه آهن تهران- تبریزمدیرعامل سازمان عمرانی مناطق، خواستار مشارکت حداکثری تمام نهادهای ذیربط در اجرای پروژه ساماندهی محور شهری راه آهن تهران- تبریز شد.

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس یوسف متقی در جریان بازدید از اقدامات صورت گرفته به منظور ساماندهی اراضی مسیر فوقانی خط آهن تونلی تهران – تبریز در منطقه 18، با بیان آنکه ساماندهی این محور 9700 متری، ضمن ارتقای سرانه فضای سبز و افزایش فضاهای ورزشی، اجتماعی و عمرانی، به نوبه خود گامی در جهت کاهش فاصله امکانات میان شمال و جنوب پایتخت تلقی می شود، افزود: تمام نهادهای ذیربط می بایست در اجرای این پروژه ملی مشارکت داشته و مدیریت شهری را همراهی نمایند.

در این بازدید که مهندس سید محمد فیاض شهردار منطقه 18 نیز حضور داشت، گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط منطقه در پروژه ساماندهی محور شهری راه آهن تهران- تبریز ارائه شد و مشکلات و موانع موجود در مسیر سرعت بخشیدن به روند اجرای طرح مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

گفتنی است محور شهری راه آهن تهران-تبریز (محور نیلوفری) در مناطق 17 و 18 شامل محدوده ای 55 هکتاری است که متعاقب اقدامات مشترک شهرداری تهران و راه آهن جمهوری اسلامی ایران، در جهت زیر زمینی شدن خط راه آهن تهران – تبریز آزادسازی شده و طراحی های شهری در مورد آن در حال انجام است. حدود 5هزار متر طول از مسیر  9700 متری محور شهری راه آهن تهران- تبریز، در محدوده منطقه 18 واقع شده که از میان محلاتی همچون تولیددارو، حسینی فردوس و 17 شهریور عبور می کند. طی هفته های اخیر بخشی از این اراضی توسط شهرداری منطقه تسطیح و شن ریزی شده است.


rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: معاونت فنی عمرانی

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print