1397/9/5 | 12:34 | 44 | 0

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه چهار خبر داد:

بهسازی 48 نقطه آبگیر شمال شرق تهران برای تسهیل در تردد شهروندان

بهسازی 48 نقطه آبگیر شمال شرق تهران برای تسهیل در تردد شهروندانمعاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه چهار تهران از بهسازی و رفع مشکلات عمرانی معابر و انهار خبر داد و گفت: از ابتدای سال تا کنون 48 نقطه آبگیر در منطقه چهار بهسازی شده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار" میکائیل علیپور" بابیان این خبر افزود: به منظور کاهش مشکلات تردد شهروندان و سهولت در رفت و آمد هنگام بارش‌های پائیزی، عملیات بهسازی و رفع مشکلات عمرانی معابر و انهار منطقه چهاردر دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: به دنبال شناسایی و احصاء نقاط آبگیر در محدوده منطقه چهار، از ابتدای سال جاری تاکنون، با هدف ساماندهی بارندگی‌های فصلی برنامه ریزی و تمهیدات لازم صورت گرفته تا نسبت به آبگرفتگی های اقدامات لازم اجرایی شود.

معاون فنی و عمرانی منطقه چهار در ادامه به بهسازی این نقاط دراصلی ترین معابر منطقه اشاره کرد و گفت:  معضلات و مشکلات آبگیر همزمان در بزرگراه شهید بابایی ، خیابان دماوند ،  بزرگراه رسالت، خیابان جشنواره، خیابان زهدی و ... رفع شد.

علیپور با اشاره به رفع نواقص عمرانی و بهسازی نقاط آبگیر افزود: با توجه به وسعت بالای منطقه نسبت به رفع نقاط آبگیر شناسایی شده اقدامات لازم مربوط به احداث نهر و حوضچه رسوب گیر جهت جمع آوری و هدایت آبهای سطحی اجرایی شده است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به بارش های پاییزی بی سابقه در تهران به ویژه در منطقه  چهار، خوشبختانه معابر برای تردد شهروندان  باز و مشکلات آبگرفتگی مشاهده نشده است. 


بازدید کارشناسان معاونت فنی و عمرانی منطقه 4 از عملیات اجرایی آزاد راه تهران شمال

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه چهار تهران گفت: به منظور آشنایی با نحوه اجرای پروژه آزاد راه تهران شمال جمعی از کارشناسان معاونت فنی و عمرانی منطقه 4 از این پروزه بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه4 میکائیل علیپور معاون فنی و عمرانی منطقه در این خصوص اظهار کرد: در راستای لزوم آموزش مستمر کارشناسان و آشنایی با شیوه های نوین اجرایی از طریق هماهنگی این معاونت با مدیران مرتبط در شرکت آزاد راه تهران شمال و مشاور پروژه، امکانی فراهم آمد تا کارشناسان و روسای ادارات فنی و اجرائی این حوزه در روز سه شنبه 29/8/97 از محدوده منطقه یک پروژه به طول 32 کیلومتر حد فاصل تهران تا شهرستانک بازدید بعمل آورند.

وی در ادامه افزود: در ابتدا این بازدید جلسه ای جهت آشنایی با روند اجرایی کل پروژه، پیشرفت فیزیکی، احجام و مشخصات کلی آزاد راه ،اطلاعات مبسوطی از سوی مشاور پروژه و مدیریت طرح در اختیار کارشناسان قرار گرفت. بر اساس گزارش ارائه شده از سوی هیئت مدیره شرکت  آزاد راه تهران شمال این پروژه به طول 121 کیلومتر در 4 منطقه عملیاتی در حال اجرا می باشد که منطقه چهار آن حدفاصل سه راهی دشت نظیر تا چالوس که به بهره برداری رسیده است،منطقه یک با 91 درصد پیشرفت فیزیکی در حد فاصل تهران تا دوآب شهرستانک قرار دارد منطقه دو به طول 22 کیلومتر و پیشرفت فیزیکی 25 درصد در حد فاصل دوآب تا پل زنگوله در حال اجرا می باشد منطقه سه به طول 47 کیلومتر در حال مذاکره با شرکتهای واجد شرایط جهت اجرای طرح و ساخت و فاینانس می باشد.با اجرا و بهره برداری این طرح به میزان قابل توجهی در مصرف سوخت و زمان صرفه جویی شده و مسیر چهار ساعت و سی دقیقه ای تهران چالوس به یک ساعت و سی دقیقه کاهش می یابد .

علیپور ارتقاء دانش فنی و اجرایی کارشناسان را از اولویتهای اول این معاونت دانست و در این مورد گفت: کارشناسان این حوزه با بازدید از این پروژه با روند اجرایی پروژه، مشخصات فنی ، روشهای اجرایی ،تکنولوژی ها و آخرین دستاوردهای مورد استفاده در بخش های ابنیه و راه و باند مانند استفاده از بتن در روسازی بزرگراه ها، ایجاد سقف دوم در تونل ها بمنظور بهبود فرآیند تهویه و ایمنی ، سیستم اجرائی پل ها و ...آشنا شدند.

وی در پایان افزود: بازدید های کارشناسی دیگری در برنامه کاری این معاونت قرار گرفته است تا نسبت به ارتقاء سطح علمی و تخصصی کارشناسان اقدام شود.

rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: فنی عمرانی مناطق

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print