1397/8/20 | 10:44 | 262 | 1

همزمان با راهیابی پروژه تونل آرش به جمع 4 طرح نوآورانه جهان

تونل و زیرگذر ضربعلی زاده، پروژه برتر انجمن بین المللی تونل در سال 2018 شناخته شد

تونل و زیرگذر ضربعلی زاده، پروژه برتر انجمن بین المللی تونل در سال 2018 شناخته شدپروژه احداث "تونل و زیرگذر ضربعلی زاده" به عنوان پروژه برتر انجمن بین المللی تونل در سال 2018  برگزیده شد.

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، به دنبال برگزاری مرحله پایانی مسابقه پروژه های برتر تونل سازی سال 2018 که طی روزهای اخیر در کشور چین انجام شد، برگزیدگان نهایی توسط انجمن بین المللی تونل ITA شناخته شدند که بر این اساس پروژه احداث تونل و زیرگذر ضربعلی زاده به عنوان پروژه برتر سال 2018 در بخش پروژه های تونلی با اعتبار کمتر از 50 میلیون یورو انتخاب شد؛ همچنین پروژه احداث تونل آرش نیز به عنوان یکی از پروژه های فینالیست در بخش طرح های نوآورانه، با اهدای لوح مورد تقدیر قرار گرفت.

نامزدهای نهایی مسابقه امسال، در 9 دسته مختلف انتخاب شده بودند و بر این اساس پروژه احداث تونل و زیرگذر ضربعلی زاده ضمن رقابت با پروژه هایی از کشورهای ایتالیا، سوئیس، نیوزلند، ترکیه و سنگاپور به این عنوان مهم دست یافت. پروژه احداث تونل آرش نیز به عنوان یکی از 4  طرح برگزیده در بخش پروژه های نوآورانه، مورد تقدیر قرار گرفت.

هیئت داوران رقابت های جهانی انتخاب پروژه برتر تونل سازی سال 2018، شامل گروهی 17 نفره از کارشناسان و متخصصان مجرب از کشورهای استرالیا، سوئیس، روسیه، برزیل، دانمارک، آمریکا، بریتانیا، کانادا، چین و ... بود.  انتخاب 2 پروژه تونلی از شهر تهران در جمع پروژه های برگزیده، نشانگر توفیق متخصصان و مهندسان صنعت تونل سازی کشور در بومی سازی دانش احداث تونل های شهری بوده و همچنین توان مدیریتی در اجرای پروژه های خاص فنی را به اثبات می رساند که این امر مایه افتخار و مباهات جامعه مهندسی کشور است.

در همین رابطه، دکتر "مرتضی قارونی نیک" رئیس انجمن تونل ایران، طی پیامی موفقیت اخیر متخصصان ایرانی در مهمترین رویداد بین المللی صنعت تونل سازی جهان را تبریک گفت. لازم به ذکر است در رقابت های سال گذشته نیز پروژه احداث خط 6 مترو شهر تهران توانسته بود به فهرست 4 پروژه منتخب راه یابد.
rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: معاونت فنی عمرانی

اخبار مرتبط:
  نظرات

عالی
ایجاد شده توسط : ناشناس در 11/11/2018 07:16:56 ب.ظ
چه افتخار خوبی

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print