1397/7/25 | 10:14 | 17 | 0

مرمت پل تقاطع بزرگراه های امام علی(ع) و شهید بابایی

مرمت پل تقاطع بزرگراه های امام علی(ع) و شهید باباییمدیر گروه تعمیر و مقاوم‌سازی پل‌های شهر تهران، از پیشرفت 55 درصدی عملیات مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع غیرهمسطح بزرگراه امام علی(ع) با بزرگراه شهید بابایی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شرکت یادمان سازه، مهندس مهدی پورشاسب با بیان آنکه پل تقاطع غیرهمسطح بزرگراه امام علی(ع) با بزرگراه شهید بابایی از جمله پل های پرتردد شبکه معابر بزرگراهی در محدوده منطقه یک شهرداری تهران است، افزود: عملیات مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای این پل سواره رو مراحل مختلفی از قبیل کاشت آرماتور و اجرای ژاکت بتنی به منظور تقویت ستون ها و سرستون ها، اجرای کلیدهای برشی و تقویت ستون های موجود، تعویض نئوپرن های موجود در کوله ها، افزایش طول نشیمنگاه تیرهای بتنی و تقویت کوله های بتنی را پشت سرگذاشته است.

وی مرمت درزهای انبساط و تیرهای بتنی عرشه را از دیگر اقدامات در نظرگرفته شده به منظور تعمیرات تخصصی و بهبود شرایط لرزه ای این پل سواره ذکر و ابراز امیدواری کرد مجموعه اقدامات فوق طی 3 ماهه چهارم سال جاری به اتمام برسد.

گفتنی است پل تقاطع بزرگراه امام علی(ع) با بزرگراه شهید بابایی، حدود 20 سال قدمت دارد و از نوع پل های با تیر پیش ساخته بتنی و دال بتنی درجا به شمار می آید.rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها:

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print