1397/8/9 | 10:26 | 101 | 0

مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع بزرگراه های شهید همت و شیخ فضل ا... نوری

مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع بزرگراه های شهید همت و شیخ فضل ا... نوریمدیر گروه تعمیر و مقاوم‌سازی پل‌های شهر تهران، از تلاش برای مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع بزرگراه شهید همت با بزرگراه شیخ فضل ا... خبر داد. 

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس مهدی پورشاسب ضمن اعلام پیشرفت 25 درصدی عملیات مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع همت- شیخ فضل ا...، اجرای فونداسیون جدید، کاشت آرماتور و تقویت ستون های موجود، قالب بندی و بتن ریزی سرستون ها، افزایش طول نشیمنگاه سرستون ها و تعویض نئوپرن های فرسوده را از جمله اقدامات در نظر گرفته شده به منظور بهبود وضعیت لرزه ای این پل سواره رو دانست و یادآور شد عملیات مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای این پل تا پایان نیمه نخست سال آتی ادامه خواهد داشت.

به گفته مهندس پورشاسب، کمبود ظرفیت خمشی و برشی شالوده ها، شکل پذیری ستون ها مقابل نیروهای ناشی از زلزله و ضعف سرستون ها از مهمترین نواقصی بود که سبب تعریف و اجرای پروژه مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع همت- شیخ فضل ا... شد.

گفتنی است پل تقاطع بزرگراه های شهید همت و شیخ فضل ا... با قدمتی بیش از 40 سال، از جمله قدیمی ترین پل های سواره رو شهر تهران به شمار می آید. این پل از نوع پیش تنیده درجا با عرشه دال پیش تنیده است و طول عرشه آن به 65 متر می رسد.
rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: معاونت فنی عمرانی

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print