1397/8/6 | 11:09 | 121 | 0

مرمت یکی از طولانی ترین پل های پهنه غربی پایتخت

مرمت یکی از طولانی ترین پل های پهنه غربی پایتختپیشرفت عملیات مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع بزرگراه شهید همت با رودخانه کن به مرز 55 درصد رسید.

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس مرتضی اسکندر مدیرعامل شرکت یادمان سازه ضمن اعلام خبر فوق افزود: اقداماتی از قبیل تقویت فونداسیون، افزایش ظرفیت باربری ستون ها از طریق احداث ژاکت های فلزی و بتنی، تعویض نئوپرن ها و درزهای انبساط، تقویت کلیدهای برشی و دیافراگم های روی پایه ها و همچنین ساماندهی بستر رودخانه در محل پایه های پل، به صورت موازی در بخش های مختلف پل تقاطع بزرگراه شهید همت با رودخانه کن ادامه دارد و پیش بینی می شود عملیات مرمت این پل سواره رو، تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده به اتمام برسد.

به گفته مهندس اسکندر، ظرفیت نامناسب باربری و عدم پاسخگویی مناسب کوله های بتنی پل مقابل نیروهای ناشی از زمین لرزه، از بین رفتن نئوپرن ها و درزهای انبساط و نیز آسیب دیدن تعدادی از ستون ها و سرستون های پل، از جمله عواملی بود که باعث شد پروژه مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع همت – کن در دستور کار گروه تعمیر و مقاوم سازی پل های شهر تهران قرار گیرد.

گفتنی است پل تقاطع بزرگراه شهید همت با رودخانه کن که در مرز مناطق 5 و 22 قرار دارد، با 230 متر طول یکی از طولانی ترین پل های سواره رو پهنه غربی پایتخت به شمار می آید.


rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: معاونت فنی عمرانی

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print