1397/7/24 | 09:14 | 2058 | 0

طرح نهایی "پل سبز زندگی" آماده ارائه شد

طرح نهایی پل سبز زندگی آماده ارائه شدطرح نهایی "پل سبز زندگی" در محل تقاطع بزرگراه شهید چمران با بزرگراه جلال آل احمد، به زودی ارائه خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس بهنام اتابکی مدیرعامل سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران ضمن اعلام خبر فوق افزود: طرح حفظ پل فلزی کوی نصر(پل گیشای فعلی) به عنوان پل عابر پیاده که از چندی پیش و به دنبال بازنگری طرح احداث زیرگذر کوی نصر مطرح و به طرح پل سبز زندگی موسوم شد، طی روزهای آینده نهایی خواهد شد.

وی با بیان آنکه پل سبز زندگی، عبور از تقاطع بزرگراه های شهید چمران و جلال آل احمد به عنوان یک نقطه حادثه خیز ترافیکی را برای عابران پیاده تسهیل خواهد کرد، از تقویت رویکرد پیاده محوری در جزئیات این طرح خبر داد و گفت: پل سبز زندگی به مقصدی برای گذران اوقات فراغت شهروندان تهرانی به ویژه شهروندان ساکن در محلات همجوار پل تبدیل خواهد شد.

به گفته مهندس اتابکی، دفتر فنی سازمان مشاور و واحد خلاقیت آن با همکاری کارشناسان گروه پل و بزرگراه های سازمان، راهکارهای مربوط به ادامه عملیات اجرایی زیرگذر کوی نصر با لحاظ حفظ پل فلزی موجود را به دقت مورد بررسی قرار داده و در عین حال طرح های مدونی را برای مشخص ساختن موارد مختلف از قبیل دسترسی های عابر پیاده، جانمایی ایستگاه های خطوط اتوبوس تندرو(بی آر تی)، نحوه مواجهه با معارضات تاسیساتی و سایر محدودیت های اجرایی ناشی از نگهداشت پل فلزی کوی نصر تهیه کرده اند؛ مطالعاتی که ضمن همه جانبه نگری، به بهبود منظر شهری می انجامد. از دیگر ویژگی های طرح پل سبز زندگی، استفاده از نیروی خورشید، باد و سایر انرژی های نو می باشد که جهت تحقق حداکثری آن با دانشکده مهندسی مکانیک و انرژی دانشگاه شهید بهشتی همکاری شده است.


rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: سازمان مشاور معاونت فنی عمرانی

اخبار مرتبط:
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print